Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz, vagy angol nyelvvizsga?

Orosz, vagy angol nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Melyik van még hamarabb?

Angol, majdnem nulláról, vagy orosz, egykoron középszinten, de 30 év kihagyással?

Van rá kb. 16 hónapom, reálisan nézve kb. 8-900 órám. És egy nagy adag elszántság.

Melyik elérhetőbb?



2019. máj. 4. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik. Angolból gyorsan lehet haladni, pláne nagy elszántsággal, az orosz pedig ott van a fejedben, csak vissza kell hozni. De lehet, hogy egy angol nyelvvizsga könnyebb, azok modernebbek, meg többféléből lehet válogatni, több helyen lehet letenni, több elérhető forrás van, meg angolul amúgy is tudni kell mindenkinek.
2019. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi idő alatt mindkettőre képes lehetsz. Angol talán könnyebb, ott nekem szókincsem volt, de a nyelvtan kb 3-4 hónap alatt megvolt. Nincs rossz választás, de én az angolt mondanám elsőre, aztán mehet az orosz is.
2019. máj. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Angolt mindenképpen érdemesebb, mert ma bárhova mész ahol külföldiekkel találkozhatsz szükséged lesz rá.
2019. máj. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy az angol hasznosabb, mrg több az elérhető tananyag (már beszereztem egy kazallal). Ha az angolt választom, akkor az orosz off lesz. Egyelőre "csak" egy nyelvvizsga kellene, diplomához.

Az oroszt nyolc évig tanultam, komoly szinten (tagozat, versenyek, táborok).

De eltelt 30 év, azóta nem használtam.

Az angol annyi, ami normál hétköznapok mellett az emberre ráragad.


Az angol később mindenképp tervben van, a munkám miatt.

Viszont az idő most szoros, ezért a dilemma.

Vagy nekifekszek az angolnak...

Vagy orosz. És utána, ha már nem vagyok időhöz kötve, angol, sima, normál tempóban.

Csak nem tudom, az angol ennyi idő alatt, ennyi óraszámban megcsinálható-e.

2019. máj. 4. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg. Ráadásul ezek szerint abból se vagy tök kezdő. Egy B2-es nyelvvizsga 60%-os teljesítése nem egy nagy durranás! Olvassál, nézzél filmeket!
2019. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amelyiket szívesebben csinálod, azt csináld, mert abba sokkal több energiát bele fogsz fektetni.
2019. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!