Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsgára felkészüln...

Nagy.bettike21 kérdése:

Német nyelvvizsgára felkészülni 2 hét alatt?

Figyelt kérdés

Középfokú német társalkodó nyelvvizsgáról van szó.

Januártól áprilisig jártam tanfolyamra, akkor változó intenzitással tanultam, de érzem hogy sokat fejlődtem. ( ez előtt a gimiben tanultam németet másodnyelvként)

Az írásbeliig 2 hetet tudnék még készülni nyelvtanból és gyakorolni a teszteket, leveleket.

A szóbeli 2 héttel az írásbeli után lesz. Addig pedig megtanulom a szóbeli témákat.

Napi 6-7 órás készüléseket tervezek.


Szerintetek van rá esély így??



2019. máj. 7. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nem lehetetlen. Ha tényleg ennyit fogsz vele foglalkozni, akkor lehetséges, esetleg a vizsga után ez a rengeteg hirtelen felszedett tudás kihullik (egy része legalábbis). De közel sem kell egy nyelvvizsga miatt annyit görcsölni, mint ahogy beállítják.
2019. máj. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
22%
Nem hiszem
2019. máj. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen előélettel, hogy "változó intenzitással tanultam", nincs.

Egyébként meg azt se tudjuk, hogy a legutóbb megoldott 3-4 próbanyelvvizsga-feladatokat milyen eredménnyel írtad meg. Merthogy nem mindegy, hogy 20 vagy hogy 90 százalékra. Ha tudsz németül, akkor két hét elég egy bizonyos típusú vizsga feladataival megismerkedni. Ha viszont nincs még meg a szükséges tudásod, akkor két hét alatt nem fogod összeszedni.

2019. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg ennyit fogsz vele foglalkozni, akkor lehetséges, esetleg a vizsga után ez a rengeteg hirtelen felszedett tudás kihullik (egy része legalábbis)."

Az igaz, hogy ki fog hullani egy csomó minden, ha csak rövid távra tanul, de hiába tanul 6-7 órát egy nap, mert az új információnak ülepednie is kell(ene). Nem mindegy, hogy heti 4x1 órában tanul-e valaki nyelvet, vagy heti 1x4 órában. Az utóbbi típusú nyelvtanfolyamok se véletlenül olcsóbbak: eleve lehet tudni, hogy úgy nem lesz olyan hatékony. Már csak azért sem, mert tudjuk, hogy alvás alatt épül be az agyba az új tudás. Márpedig nem mindegy, hogy minden nyelvóra után jön-e egy éjszaka, amikor van ideje az agynak feldolgozni a sok újdonságot, vagy csak minden hetedik ilyen éjszakát kapja-e meg a feldolgozásra.

2019. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval azt akarom mondani, hogy ha még nincs megfelelő szinten, akkor eleve össze sem fog jönni annyi tudás két hét alatt, ami megüti a nyelvvizsga szintjét (az csak a következő probléma lesz, hogy nem marad majd meg sokáig a gyorstalpalón összeszedett(?) tudás).
2019. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Írásbeli: Ha már meg van a szükséges tudásod, és csak még jobban bele akarod vésni az agyadba, alaposabban és pontosabban megtanulni a dolgokat, akkor van rá esély, sima lesz. Ha rengeteg új dolog van még, amit meg kell tanulnod, akkor felejtsd el..

Szóbelire simán fel lehet készülni. Ott is gáz ha nem teljesen helyes nyelvtanilag a mondanivalód, de tapasztalataim szerint (igaz, az angol nyv volt) ott annyira nem veszik véresen komolyan, egészen addig beszélsz, és amíg értik is hogy miről beszélsz.

Mindenesetre, sok sikert! Majd írd meg mi lett.

2019. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*egészen addig, amíg beszélsz..
2019. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!