Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hiába vagyok 5-ös angolból,...

Hiába vagyok 5-ös angolból, ha beszélnem kéne akor egyszerűen nem tudok megszólalni?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok és év elején csoportokba osztottak minket, én a leggyengébbe kerűltem.

Nagyon lassan haladunk órán..az előttünk lévő 2 csoport van hogy 4 témakörrel előrébb van.

Olyan semmit érőknek érzem ezeket az angol órákat.

Én 11.-ben emeltezni szerettem volna.

Szerintetek ha szeptembertől eljárok angol tanárhoz,és nyáron egy nyelvkönyv alapján megpróbáom a nyelvtani részét elsajátítani akkor sikerűlhet? Persze ha közben szorgalmasan tanulok és mindent beleadok.

Hogyan tudnám fejleszteni azt hogy merjek/tudjak beszélni?

Ti hogy tanultok angolt?



2019. máj. 10. 21:10
 1/7 anonim válasza:
100%

Szerintem halgass angolul, felirattal(nem muszáj, ha érted) videót, tan anyagot. Ezzel a módszerrel sztem lehet fejleszteni a beszéd, kiejtés készséget.

Még az is lehet hogy angolul beszélsz szűlővel, haveroddal, és így bátrabb leszel és "tapasztaltabb"

2019. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az angolhoz először is a nyelvtan amit tudni kell, magyarul.

És utána arra tudod építeni az angolt.

Én sok olyan sorozatot néztem ami angol, és magyar felírat van rajta.

Meg folyton gyakorolni az angol nyelvtani részét, amit órán csináltunk otthon még egyszer megcsináltam.

Beszédhez pedig kellene hogy felelj angolból, órákon

Vagy kerülj egy olyan munka helyre -vendéglátás- ahol kénytelen leszel külföldivel kommunikálni, rá leszel szorulva hogy beszélj

Nekem kb 4 hónap alatt sikerült felodanom ezt a beszéd problémám. Mert féltem angolul beszélni.


Ez az én tapasztalatom, nekem bevált.

2019. máj. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem hasonló helyzetben azt segített, hogy otthon mindig felolvastam a házit 2x, miután megcsináltam. Hülyén hangzik, de segített belejönni abba, hogy mozgatom a számat :-)


Másik tipp: haverokkal töltsétek le a SpaceTeam ESL nevű programot. Jó szórakozást :-) Külön kiejtésgyakorló modul is van benne, azt is ajánlom. Max. 3-4 fővel érdemes játszani egyszerre. Ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=_6PNH3DMYos

(Előtte próbáljátok ki a sima SpaceTeam-et magyarul (külön progi), úgy nagyobb lesz a fun factor.)

2019. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2019. máj. 10. 21:40
 5/7 anonim válasza:

Szerintem halgass angolul, felirattal(nem muszáj, ha érted) videót, tan anyagot. Ezzel a módszerrel sztem lehet fejleszteni a beszéd, kiejtés készséget.

Még az is lehet hogy angolul beszélsz szűlővel, haveroddal, és így bátrabb leszel és "tapasztaltabb"

2019. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért nem tudsz megszólalni, mert a beszéd egy külön képesség, azaz beszédet csak úgy lehet gyakorolni, ha beszélsz :) Akár otthon, magadban, vagy egy plüssödhöz :)

- Hello Teddy, how are you? I am so tired! My day was busy.... stb.

Furának tűnhet, de hatásos. A legjobb persze élő emberrel gyakorolni

2019. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!😊
2019. máj. 11. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!