Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális, hogy egyszerűen...

Normális, hogy egyszerűen képtelen vagyok megszólalni, ha kettőnél több ember van a közelemben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen, ha már három-négynél többen vagyunk mindig úgy érzem, hogy inkább egyedül akarnék lenni. 1-2 emberrel még elvagyok, bár ott is nagyrészt csendben vagyok, de ahogy nő a létszám úgy csökken a hangulatom is.

Ilyenkor már egyáltalán meg sem szólalok, sokszor voltak összejövetelek, amikor egész este egy szót sem szóltam, mert nem mertem/tudtam mit mondani.


Ez elég rossz, mert képtelen vagyok élvezni az ilyen társasági beszélgetéseket, még alkohollal sem megy.

17/F


2017. júl. 30. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Ez attól függ, hogy milyen témák jönnek fel? Abban az esetben is fennáll, amikor olyan téma dobódik fel, amiben te is jártas vagy?


Én csendes vagyok, és vannak hasonló pillanataim nekem is. De ha akarok mondani valamit azt el is mondom. A felesleges beszédet pedig nem szeretem, rizsázni csak azért, hogy sokat beszéljek, éppen ezért én is megkaptam már haveroktól, hogy csendes vagyok. Mondtam: és akkor mi van? Nekik meg be nem áll a szájuk olyan témákról, amely engem halálra untat.


Az alkohol nem fog segíteni. Igaz, hogy Mo. eléggé alkohol-nagyhatalom, de ne állj be a sorba.


25F

2017. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem normális.


Van olyan, aki annyira szélsőségesen introvertált, hogy ennyi igénye van, de nálad más a szitu.


Társas szorongásod van, talán szociális fóbia.

Ezen te magad is tudsz segíteni, nízz utána a témának, tanulj!

De pszichológus útmutatási is jól jöhet :)

2017. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egy cipőben járunk :) Mikor valakivel jóba vagyok akkor bármiről tudok vele beszélni, de ha több ember van akkor végem 15/L
2017. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!