Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol jövő idő és James...

Angol jövő idő és James Blunt-miért van így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az angol könyvemben a jövő idő kifejezése "when"-nel résznél ez áll :


"When kezdetű mellékmondatban egyszerű jelent használunk, ha arról beszélünk, hogy valami a jövőben be fog következni :

(I'll buy a magazine WHEN I'M in the newsagent's.)


When után Present Perfect áll, ha valaminek be kell fejeződnie vagy be fog fejeződnie egy másik cselekvés előtt.


(WHEN I'VE FOUND a job, I'll look for a flat.)


Viszont van a "When I find love again" c. James Blunt szám, aminek a szövegében ez áll :


"WHEN I FIND love again, I'll be much better than the man I used to be (...)"


Akkor ez miért nem így van:

WHEN I'VE FOUND love again I'll be much better.... stb.


Valaki tud segíteni ebben?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



#when #Present Simple #Present Perfekt
2019. máj. 14. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

"WHEN I FIND love again, I'll be much better than the man I used to be (...)"

Mikor megtalalom a szerelmet megint, sokkal jobb ember leszek mint voltam.


WHEN I'VE FOUND love again I'll be much better.... stb.

Amikor megtalaltam a szerelmet megint, sokkal jobb ember leszek...

2019. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt a "When I've found a job"-ot " vagy úgy írnám, hogy When I find a job, I'll look for a flat; vagy "When I'll have found a job, I'll look for a flat". Szerintem az, amit a könyv ír, az nem helyes.


A present perfect egy múltbéli esemény előtt történt esemény leírására használatos, és a példa nagyon nem erről szólnak (amit itt lehetne használni az a future perfect, amit az előbb írtam, "will + have").

2019. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kettesnek, utána járok annak is.

Hát mindenesetre érdekes, akit a könyv ír. Ez az Oxford Angol Nyelvtan egyébként...

2019. máj. 14. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

De hát pont azért van present perfect, mert a future perfect "csúszik vissza" a when-es mellékmondatban. A többiek:

present cont a jövő idős értelemben -> present simple vagy perfect

going to -> present simple/perfect/cont

2019. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Hát mindenesetre érdekes, amit a könyv ír."

Szóbanforgó könyv elég egyértelműen írja a When I've found a job magyar fordításában, hogy a when jelentése a present perfectes szerkezetben miután, és nem (a)mikor.

De valljuk be, azért ezt tulajdonképpen már #1 megvilágította.

2019. máj. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!