Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek le tudnám utána...

Szerintetek le tudnám utána tenni a középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Második éve tanulom a német nyelvet viszonylag elég gyorsan. (Tavaly nyelvibe jártam ahol 8 német óra volt egy héten, idén csak 4) Nyáron elmennék egy intenzív nyelvkurzusra, egy hónapos, egy héten 5x5óra.Ezutan még lehetőleg nyáron megpróbálnám lerakni a középfokút.

2019. máj. 21. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Fhuu Hát talán. Ha van nyelvérzéked, esélyes. Én nyeken vagyok épp heti 18 német órával és most járunk kb B1 szinten a B2-t megsúrolva. Én a középfokúval várnék még, de úgy hogy én szeptembertől kéttannyelvű rendszerben fogok tanulni 4-5 tantárgyat emelt német óraszámban. Szóval értékelem a célod, de azért gondold át, csinálj sok középfokú nyelvvizsga feladatot és lásd, hogyan is állsz. Semmiképpen se siesd el szerintem.

De azért sok sikert! :) Semmi sem lehetetlen

2019. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Nyelvet nem az iskolában kell tanulni. Háttérnek nem rossz, de soha nem láttam még olyat, aki kizárólag a padban ülve és könyvből magolva megtanult volna bármilyen idegen nyelvet a szánalmas makogás szintjén túl.


Nézz filmeket eredeti nyelven. Olvass német újságokat magyar helyett, naponta. Esetleg ha találsz német nyelvű szöveges kalandjátékokat, azok sokat segíthetnek.

2019. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire vagy jó belőle. Hogyha magnóról lejátszott hanganyagot meg tudsz érteni és azok alapján válaszolni kérdésekre papíron akkor az első része már meg is van. Ha érted amit mondanak neked a vizsgáztatók és tudsz hétköznapi dolgokról beszélgetni velük majd pedig egy véletlenszerű képről egy pár percig beszélni akkor megvan a szóbelid.


Az írásbeli a nyelvvizsga legnehezebb része, de egyébként az sem vészes. Fordítani kell meg nyelvtani feladatokat megoldani. Ha jól ismered a német nyelvtant akkor azzal se lenne problémád.


De legkönnyebben úgy jöhetsz rá ha online középszintű feladatokat csinálsz. Én is azt csináltam és a végén nagyjából egyezett is az eredmény azzal amire azok alapján számítottam.

2019. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Én a helyedben megcsinálnék pár B2s feladatsort, ellenőrizném, a fogalmazásokat megmutatnám tanárnak. Ha stabil 60+% jön ki, akkor meg lehet próbálni élesben. Ha nem, akkor célszerű még készülni.
2019. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sorozatokat nézek német szinkronnal,német felirattal,abból jegyzetelek,tanulgatok még pluszba:)

Mindenképp meg fogok nézni feladatsorokat is.

Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 22. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!