Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet a legérdemesebb...

Melyik nyelvet a legérdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Jövőre lehetőségem lesz 3 nyelv közűl választani: a spanyol, olasz és francia. Melyik a legkönnyebben tanulható nyelv, és melyik a leghasznosabb?

2019. máj. 24. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a három közül a spanyol. Szerintem az egyik legkönnyebben megtanulható nyelv és nem csak Spanyolországban tudod használni, hanem majdnem egész Dél-Amerikában is. Sokkal többen beszélik, mint az olaszt vagy a franciát.
2019. máj. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Hacsak nem költözöl ki ezek közül valamelyik országba, nem leszel tolmács vagy nem fogsz dolgozni spanyol/francia/olasz cégnek, az ég világon semmi hasznát nem fogod venni egyiknek sem.
2019. máj. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én eddig nagy hasznát vettem az utazásaim során és hatalmas előnyt jelentett olyan cégeknél is, ahol nem kellett spanyolul dolgoznom, szerintem már csak ezért is megérte.
2019. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
#3 de ezekhez az angol is elég. Manapság második idegen nyelvet tanulni max csak hobbiból érdemes(vagy mert gimiben kötelező). És mondom ezt úgy, hogy tolmács vagyok és beszélek 4 nyelven.
2019. máj. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
#4 Dél-Amerikában baromira nem elég az angol, Spanyolország egyes részein sem, főleg, ha olyan helyre mész, ahová nagyon kevés turista jár. Kellett rendőri és orvosi segítséget kérnem olyan helyeken, ahol senki nem beszélt angolul, anélkül pedig eléggé bajban lettem volna. Sosem lehet tudni, mikor lehet rá szükséged. Én is 4 nyelven beszélek, nem vagyok tolmács, de szerintem minden helyzetben hasznos a nyelvtanulás, ha b'rki, akkor te tudhatnád...
2019. máj. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

A spanyol könnyű. Ezen kívül mindhárom hasonlít egymásra, így bármelyiket tanulod, a másik kettő könnyebb lesz. A francia és olasz különösképp sok hasonlóságon osztozik (nyelvtan és szókincs területén), a kiejtés nyílvan más. A francia a legnehezebb ezek közül, de cserébe azután az olasz gyerekjáték lenne.

Hasznosságot tekintve, szerintem Európában a francia hasznosabb, mint a spanyol, ami viszont Amerikában elterjedtebb, De tulajdonképpen minden nyelv pluszt ad, a munkáltatók szemében is pluszpont, ha beszélsz az angolon kívül mást.

2019. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem értek egyet azzal, hogy csak angolt érdemes beszélni, főleg, hogy ma már az nagyon alap. De emellett elég csak a 2020-as felvételire gondolnunk, ahol az első nyelvvizsgára nem adnak pontot, így javasolt egy második is a pluszpontért.
2019. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Angol, német, orosz


Én ezeket tanulnám a helyedben. Angolul bárkivel megérteted magad ez fix, szóval tök felesleges a felsorolt nyelvekre pazarolnod az időt. Inkább megtanulnék angolul németül anyanyelvi szinten. Egyébként a kérdésre válaszolva a spanyol az egyik legkönnyebb nyelv.

2019. máj. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Én olaszul tudok és tanultam. A magam részéről nem bántam meg, de mindenki döntse el mit akar.
2019. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
spanyol
2019. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!