Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból hogy érdemes szavakat...

Angolból hogy érdemes szavakat tanulni? Annyi hasonló szó van, hogy már nem bírom fejben tartani. :/

Figyelt kérdés
Köszi előre is!
2019. máj. 26. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismétléssel, gyakorlással.
2019. máj. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chtt ***** válasza:
100%
Foglald mondatokba őket, azzal gyakorolsz is.
2019. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat!

És szerintetek úgy hozzàvetőlegesen hàny szó az, ami még nem túl sok, egy nap megtanulni?

2019. máj. 26. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

kb 10-15 körül amit átlagban mondanak, ne feledd minél több, annál többet tudsz az ismétlés annál komplikáltabb.


Ilyen oldalak segítenek a szó használatát mutatni a rendes szótárak mellett:

[link]

De mindig alkoss saját mondatokat, mert a memória a visszaemlékezéssel aktiválódik igazán.

2019. máj. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2019. máj. 27. 00:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 nap 15 szót tanulok, hétfőtől-csütörtökig azaz 60szó/hét. Közben ismétlem az új szavakat, amik meg régiek azt hétvégente olvasom át oda-vissza 1x.


Ahogy telik az idő egyre több szót fogsz tudni és egyre többet kell ismételni. pl én megtanultam a A2 szavait szószedetből, és most a b1 felénél járok, kb összesen 1200szót tudok. A A2 és B1 felét minden nap elolvasom 1x vagy oda vagy vissza, aztán tanulom az újakat. Minél több időt teszel bele a vége fele annál kevesebb a látszata. Ez olyan mint a sport, eleinte hamar fejlődsz majd minél több időt kell beletenned egy kis fejlődésért.

2019. máj. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jaa az még lemaradt hogy én munka melett csinálom :( Emiatt részmunkaidőre is kell majd nemmen és 6 órába járnom hogy legyen plusz 2 órám csak az ismétlésre... így elég nehéz
2019. máj. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!