Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egyéb angol tanulási...

Milyen egyéb angol tanulási lehetőségek vannak? Hogyan tudnék fejlődni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 9.-es és nagyon úgy érzem hogy leragadtam egy helyben. Beszélni szinte egyáltalán nem tudok és egy csomó alapszót szintén nem. Valami tipp hogy mivel tudnék fejlődni beszéd és szókincs terén? Az angolul filmnézést utálom mert nem köt le, sajnos bealszom rajta. Most próbálgatok angol könyvet olvasni de az igeidők nem jutnak eszembe mert suliba előveszünk egy témát 1 hétre utána elis felejtjük. Sokszor azt se tudom felfogni mit kérdez a tanár. Nagyon nem megy az angol pedig egyébként szeretem és ami nagyon durva hogy ötös vagyok belőle.
2019. máj. 30. 21:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Most vagy 15 éves, ugye? Akkor az érettségire még összejöhet.
2019. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De ha úgy állsz hozzá, hogy nem hallgatsz angol zenéket meg nem olvasol angol könyveket, meg minden angol nyelvi jelenségtől menekülsz, akkor 100 éves korodra se fogsz sehol se tartani. Pont az lenne a feladat, hogy hagyd, hogy dőljön rád a nyelv mindenhonnan.
2019. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

angol zenéket bocs hogy nem szeretek, minimális angol van a zenékbe amiket hallgatok.

Könyvet az olvasnék de nem tudom milyet. Amit most vettem angol könyvet brutál nehéz mert van benne politika meg mindenféle szak szó mert a csávó egy börtönben van épp és így nehéz a nyelvezet.

2019. jún. 1. 18:27
 14/16 A kérdező kommentje:
16 vagyok nem 15. És nem érettségire kell hanem nyelv vizsgára amit elméletileg jövőre le kéne tennünk mert utána bejön egy plusz nyelv is.
2019. jún. 1. 18:27
 15/16 anonim ***** válasza:

Na és, ha bejön egy plusz nyelv? Attól még hiába rohansz el nyelvvizsgázni, ha nem vagya megfelelő szinten. Tiszta pénzkidobás.

Ne "igazi" könyveket olvass, hanem kimondottan nyelvtanulóknak íródottakat, amik egyszerűbb szavakkal, kifejezésekkel mondják el a történetet. Ilyesmiket:

https://www.youtube.com/watch?v=1xXwqQ2KFhI

2019. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"minimális angol van a zenékbe amiket hallgatok"

Akkor legyen benne több! Csak rajtad múlik, hiszen te választod ki, hogy mit hallgatsz. Nem kell, hogy "szeresd". Csak hallgasd. Persze ha szereted, az még jobb, de amit nem szeretsz, az is hasznos!

[link]

2019. jún. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!