Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Enyi idő alatt eltudok jutni...

Enyi idő alatt eltudok jutni éretségi szintre az alábbi nyelvek egyikéből?

Figyelt kérdés

Nos most vagyok 17 , 10 osztály végén járok , és szeretnék egy harmadik nyelvet tanulni amiből tehetek érettségit , eddig angolt és spanyolt tanulok .

Nos a nyelvek amik érdekelnének , és szeretnék lerakni belőlük érettségit ( csak nem tudok dönteni melyikből ) azok : Cseh , Finn , Ír , Bosnyák , Görög , Vietnámi , Katalán


Nos ezen nyelvek egyikéből szeretnék letenni egy alap fokú érettségit , egyik nyelvet sem tanultam ezelőtt , de most nyártól kezdeném el , tanfolyamon , tanárral , és itthon is gyakorolnám.


Szerintetek mely nyelvekből tudnék eljutni alapfokú érettségi szintre 2 év alatt ? ( mint említettem eléggé szeretném mindet megtanulni , vagyis van motivációm is )


Válaszokat előre is köszönöm



2019. máj. 31. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos érettségit akarsz? Nem nyelvvizsgàt?
2019. máj. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha érettségiről van szó, első körben nézd meg az oktatas.hu-n, hogy miből tehetsz érettségit. Az általad felsoroltakból szerintem max a cseh ami van itthon érettségi tárgyként.

Egyébként szerintem finn vagy cseh.

2019. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .
2019. máj. 31. 17:48
 4/8 anonim válasza:

A finn nagyon nehéz, azt nem kezdeném el a helyedben.

Én újgörögül beszélek középfokon és a spanyol mellé ajánlom, mert hasonló a hangzása. A nyelvtan már érdekesebb lesz, a német nehézségi szintjén van.

2019. jún. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A görögön is gondolkodtam , csak hát az írása szerintem elég nehézkesnek tűnik a betűk miatt . Amúgy köszönöm a választ
2019. jún. 5. 05:29
 6/8 anonim válasza:

Előző vagyok. Nem nehéz az írás egyátalán, alapvetően elsajátítható heteken belül, és már olyan lesz, mintha latin betűket olvasnál.

A helyesírás az valóban nehéz, de vigasztaljon, hogy a görögök se írnak helyesül. :) (pl. 4 féle "i" betű)

2019. jún. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy kedves ismerősöm katalánul tanult. Gimnázium után az egyetemen. Ha jól emlékszem ő kb 2 év alatt tett le belőle nyelvvizsgát.
2020. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a katalánt én azért nem ajánlom, mert ott ahol beszélik, értenek spanyolul is, máshol meg nem ismerik. A kataslán nyelvet megtanulni jó, mert érdekes és elmondhatja az ember, hogy "ilet is tud", de különösebb hszna nem származik belőle. Kb olan, mint latinul tanulni. Soha senkinek nem mondta, hogy Dies diem docet.
2020. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!