Sikerülhet? (angol)

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes vagyok középiskolában, és kilencedikben kezdtem az angolt. Nem túl intenzív tanulással az előző két évben négyes, idén pedig ötös lettem a tárgyból, egy hónap múlva osztályozóvizsgázom belőle, ősszel pedig középszintű érettségit, aztán középfokú C-típusú nyelvvizsgát teszek belőle. Csináltunk pár előző éves érettségi feladatsort, és úgy kábé nyolcvan-nyolcvanöt százalékra sikerültek.

Lehetséges, hogy sikerül ötösre az osztályozó meg az érettségi?

Nem tudom, hogy jól döntöttem-e, mikor jeletkeztem előrehozott érettségire. Még egy hónap van az osztályozóig, de megkaptam az anyagot, és teljesen kétségbe estem. Hogy álljak neki? És hol találok támpontot a tételek kidolgozásához?


2010. júl. 7. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem mindenképpen jól döntöttél. Hidd el, hogy nagyon nagy segítség lesz, hogy nem jövő májusban kell majd még az angollal is foglalkoznod. Nekem már csak három tantárgyam maradt a tényleges vizsgaidőszakomra, elég is volt az, és nagyon örültem, hogy a nyelveket már lerendeztem korábban.

Itt a nyár, úgyhogy most még több időd, energiád is van a készüléshez. Én is nagyrészt nyáron készültem tavaly, nem kell itt nagy dolgokra gondolni, én kb. 1,5 hónapig angoloztam kb. egy órát naponta.

ha ilyen jók a próbaérettségieid, akkor simán sikerülhet az ötös! Nekem nem voltak ilyen jók még a nyár elején. Én azt javaslom, hogy csinálj meg egy pár korábbi érettségit, hogy begyakorold a típusfeladatokat, és célszerű is kiszótárazni a szavakat belőle, hogy bővüljön a szókincsed, akkor már nagy baj nem lehet. Ha nyelvvizsgázni is szeretnél, (én is tudtam már nyáron, hogy érettségi után nem sokkal el fogok menni nyelvvizsgázni is), akkor talán a nyelvtant is érdemes átnyálazni egy kicsit, én az Oxford angol nyelvtanból készültem, vannak benne feladatok is, amikkel be tudod gyakorolni az éppen aktuálisan átvett nyelvtani részt.

Minek a kidolgozásához nem tudod, hogy hogy kezdj neki? Az osztályozóvizsgás szóbelire én egyáltalán semmit sem készültem, az érettségire, meg kb. minden témához írtam egy oldalt, vagy másfelet, és az elég is volt. Van egy téma pl. ünneepek, akkor gondolj bele, hogy mit lehetne elmondani ebben a témában. Pl. felsorolni az egyházi ünnepeket, meg a nemzeti ünnepeket is, de pl. itt sztem fontos, hgoy legyen egy konkrét amiről beszélni tudj. Én bár tényleg csak így magamtól írtam meg azt a másfél oldalt, de esetleg az ezer kérdés ezer válasz is segíthet, bár nekem pl. voltak olyan kérdések is érettségin amiről nem volt leírva semmi. De igazán nem bonyolult kérdéseket tesznek fel, szóval ezekre kapásból is lehet válaszolni simán, ha van az egyes témakörökhöz szókincsed. Meg hát ugye nem is úgy van, hogy kihúzol egy témát és akkor beszélsz róla, hanem van egy első rész, ott öt témát érintetek röviden, a második egy szituáció, és a harmadik egy témakifejtés egy kép alapján. Na most ez a témakifejtés nálam úgy nézett ki, hogy kihúztam az ünnepeket, mondtam a karácsonyról öt mondatot kb. és le is állított a tanár. Na ez most egy kicsit kusza lett, de azért rem. sikerül valami hasznosat is kiszedni belőle. :)

2010. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja az első részben nem öt témát érintetek, csak hármat, bocsi.
2010. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem kezdenék el témákat magolni.De olvasgathatsz kidolgozott témákat.Szerintem minden témához írj szójegyzéket.

L19

2010. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a bő választ, és a segítséget :D
2010. júl. 20. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!