Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most csináltam emelt érettségi...

Most csináltam emelt érettségit németből. Hogyan tudnék olyan szintre fejlődni, hogy 100%-ban és változatosan ki tudjam magam fejezni?

Figyelt kérdés
Közel anyanyelvi szintig szeretnék eljutni. Hogyan érdemes folytatnom a tanulást? 19/f
2019. jún. 9. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
meg fogsz lepődni a válaszon talán, de: tanulással.
2019. jún. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. olvass sokat, Der Spiegel cikkeit például.

minden mondatot, amit olvasol, elemezd, nyelvtanilag ismersz fel, hogy mivel állsz szembe.

pl. perfekt, feltételes, erős, gyenge igék, vegyes melléknévragozás, passiv, tehát elemezd.



2. az ismeretlen szavakat írd ki a cikkekből.

és alá másold azt a német mondatot, amiben szerepelt, tehát mindig kontextusában tanuld meg.



3. rendszeresen smételj, minden nap reggel és este.

szakértők szerint legalább 16 alkalommal kell egy szót leírni/kimondani, amíg bekerül a hosszútávú memóriába, és rögzül.



4. German with Jenny youtube+Facebook, nagyon jó videókat csinál, rendszeresen használd



5. ha beütöd a youtube keresőbe, hogy ZDF kidob egy csomó ereseti nyelvű vidit, dokfilmektől a krimiig, állítsd be úgy, h. lásd a szöveget is, és minern nap tolj le egy ilyen videót.



6. szóbokrokat tanulj meg

pl.


das Zelt =sátor

aufschlagen =felverni

der Wald = az erdő


Im Wald schlagen wir unser Zelt auf.

2019. jún. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt csak így lehet elérni, ha állandóan beszéled a nyelvet. Keress csere diákot vagy valakit. A rendes kiejtést egy magyartól nem tudod megtanulni. Ezen kívül sorozatokat nézhetsz német szinkronnal (könnyebbek, mint az eredetileg német nyelvű filmek). Sokat kell olvasni. Én zenét is hallgattam (musicaleket) és olvastam a szövegeket, így belement a teljes szöveg egy idő után a fejembe és nagyon jó szofordulatok ragadtak így meg
2019. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és még azt akartam írni, hogy 7 éve Németországban élek, mostanra talán "közel anyanyelvi szinten" beszélek, de anyanyelvi nem leszek. Bár sokan azt hiszik gyerekként jöttem, de nem azt hogy itt születtem. pedig elvégeztem az egyetemet, dolgozom, német férjem van, szóval teljesen németül élek, mégis megmaradt a kevés akcentus és esetleges hibák.

Előtte amúgy már 5 éve tanultam a nyelvet mikor kijöttem 20 évesen

2019. jún. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!