Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idegen nyelvi szóbelin mennyir...

Idegen nyelvi szóbelin mennyire figyelik hogy a kérdésekre válaszolok/kérdésről beszélek-e?

Figyelt kérdés

Van gyakorló füzetek, amiben vannak vitatémák, prezentációk stb.


Minden téma/tétel alatt van 4 db kérdés a témával kapcsolatban. Nyilván nem pont ezek lesznek a vizsgán, de gondolom ott is hasonló lesz. Pl.


Tétel xY

- miben befolyásolja napjainkban...

- miért népszerű sok országban a...

- mivel tudja alátámasztani...



Szóval ilyesmik biztos lesznek szóbelin a lapomon ami előttem lesz.


Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez nem olyan mint az írásbeli résznél a levél, hogyha kihagyok 1-2 kérdést, nem válaszolok rájuk akkor pontot vonnak le!


Szóbelin az a lényeg hogy tudok-e beszélni nem? Ha van egy téma, amihez nem nagyon tudok mit hozzá fűzni, de azért tudok valamit rizsázni pl néha kitérek más témára is, kicsit visszatérek az eredetire, kicsit megint másról de hozzá kötődő dologrol beszélek, értitek..

Nehogymár a folyamatos beszédem ellenére lehúzzanak mert kihagytam/direkt nem beszéltem egy pontról mondjuk a 4-ből.


Én otthon úgy szoktam gyakorolni, hogy ezeket a kérdéseket el sem olvasom, csak a tételcímet.

Ha felelet közben még kérdések kéne olvasgatnom, biztos belekavarodnék..


Lehet ezt így?


Nyilván egy allatvedelem tétel közben nem fogok a technikai vívmányokról beszélni, esetleg csak kiterek 1 mondat erejéig hogy az emberek nagy része inkább a telefonnal foglalkozik mint a saját háziállatával.

Utána természetes visszatérek az állatvedelem témára.


Szóval ha nekem egy tetelről minden más eszembe jut a "segédkérdésen" kívül es inkább magamtól szeretnék beszélni, az baj? Lepontozhatnak emiatt?


2019. jún. 10. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez szerintem tanáron és rajtad múlik. Mint minden vizsgán. Ha folyékonyan beszélsz, nem akadozol és nem mondasz orbitális hülyeséget el szokták engedni az ilyesmit. Persze lehet olyan oktató aki szemfüles, teljesen figyel és a végén rákérdez a kihagyott dolgokra.
2019. jún. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azok a kérdésem alapvetően azért vannak, hogy támpont nyújtsanak a témához. Nem kötelező mindent felhasználni, de előfordulhat, hogy a vizsgáztató rákérdez, de ha amúgy folyékonyan beszélsz, nem fog megbuktatni.
2019. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!