Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Minden nyelvtanfolyam ilyen?

Minden nyelvtanfolyam ilyen?

Figyelt kérdés

Ma voltam egy angol nyelvtanfolyamon. Úgy volt hirdetve, hogy beszédközpontú lesz. Ez abból állt, hogy a tanár néha megkérdezte, hogy bizonyos szavak hogy vannak magyarul, majd megpróbálta kimondani, mivel ő nem beszéli a magyar nyelvet, majd nevetett. Ezt követően kiosztott egy-egy párbeszédes feladatlapot és kettesével, hármasával kellett róla beszélgetnünk párhuzamosan, már amit hallottunk az így kialakult hangzavarban (8 fős csoport). Ez idő alatt a tanár vagy figyelt, vagy nem inkább csak nézett ki az ablakon.

Kicsit csalódott vagyok, nem épp erre számítottam. Persze jó dolog, hogy beszélgetünk, de a problémám, hogy nagyjából ugyanolyan szinten vagyunk, így nem hiszem, hogy az egymással való társalgás során bármit is fejlődnénk, hisz nincs aki korrigálja a hibákat. Ennél talán az is többet érne, ha kerestem volna egy online angol csevegőpartnert, ő legalább anyanyelven beszéli.


2019. jún. 17. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen.

Pontosabban, a lelkiismeretes tanár annyit tehet, hogy körbejár, és egy pár mondatig figyel minden párosra, javít, terel, stb.


"ha kerestem volna egy online angol csevegőpartnert, ő legalább anyanyelven"

Erre vágyik mindenki, de hát ez az, ami nem szokott sikerülni.

2019. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Közben beiratkoztam egy másik nyelviskolába, ott szerencsére nem így van :) Nem szabad általánosítani.

Minden órán 4-6 ember beszélget különböző témákról a tanárral vagy épp párbeszédet mondanak, de akkor csak ők beszélnek és a tanár figyel, javítja a hibákat ha kell. Ezt követően megyünk tovább az anyagban.

2019. jún. 28. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, de akkor ez egység szereplésre nézve drágább, hiszen kettő alakít, négy meg figyel. Nekem nincs kifogásom a figyelés ellen, abból is tanul az ember, de nem beszélni, hanem angolt. Tehát némi rosszindulattal, miközben tényszerűen, mondhatnánk azt, hogy itt akkor csak annyival jobb a helyzet, hogy a tanár csak rátok figyel, cserébe több a félig üresjárat. Gátlások ellen viszont ez jobb, hogy mondhatni, a közösségnek beszélnek, nem maguk között motyognak.

A fő a te megelégedettséged. Számomra egy nyelvtanfolyam akkor jó, ha a tanár fiatal, jól kinéző, ellenkező nemű, humora van, és érti is a dolgát. :D

2019. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!