Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért kérdezi meg folyton...

Miért kérdezi meg folyton mindenki, hogy angol tanár szeretnék-e lenni, mert angol szakra járok?

Figyelt kérdés
Elsőéves anglisztikás vagyok egy pesti egyetemen, és eddig mindenki, akinek megmondtam, ezt kérdezte. Egyrészt, őket tanár szakon tanítják, így nem lehetek, másrészt mindenki tudja, hogy hiába nagyon szép szakma, a fizetés és a presztizs alacsony. Ez az én véleményem, de szerintem udvariatlanság konkrétan rákérdezni, tanár akarsz-e lenni, inkább azt, hogy mi az elképzelés. Bocsánat, ha hosszú voltam.

2019. jún. 19. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Manapság az anglisztikával nem nagyon lehet mit kezdeni azon kívül hogy angoltanár vagy fordító.. vagy legalábbis a többség így látja. Őszintén nekem fogalmam sincs mi mást lehet kezdeni vele,szóval a tudatlanok táborát erősítem:D amúgy, mi az elképzelésed vele kapcsolatban?
2019. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Turizmust szeretnék mesterszakként csinálni, így idegenvezető :)) Mint írtam, a tanári és angol szak két külön fogalom, lehet hogy tudom, ki volt Hódító Vilmos, de nem tudom, hogyan kell tanrendet felépíteni, sajátos nevelési igényű gyerekekkel bánni, stb.
2019. jún. 19. 09:40
 3/9 A kérdező kommentje:
De ez csak az én utam, ha kíváncsi vagy, mit lehet vele kezdeni, írd be a keresőbe, hogy English studies, az angol nyelvű wikipédiában bő információt találsz.
2019. jún. 19. 09:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Én biológiát tanulok, és tőlem is mindig azt kérdezik, hogy biosztanár leszek-e:D

Szerintem nem gondolnak bele, hogy ez rosszul érint téged, én sem gondolnám, hogy zavar. Max mielőtt még rákérdeznek, elmondod, hogy igen, anglisztikát tanulok, és nem, nem angol tanár leszek:)

2019. jún. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem az zavar, hogy külsősként nem értenek hozzá mit tanulok, hanem hogy 1 millióan megkérdezték már :DD Plusz mint fent leírtam, szerintem nem kéne konkrétan rákérdezni, mert ha nem, indokot várnak, pedig annyi az indokom, hogy nem érdekel a tanári pálya.
2019. jún. 19. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Válaszold azt, hogy még nem döntöttem el, és az illető többet nem fogja megkérdezni.
2019. jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát azt nem értem, hogy ezen miért kell egyenesen megsértődni. Az anglisztikásoknak sok közös tárgyuk van amúgy a tanárisokkal, lehet, hogy ezért kérdezik vagy azért, mert nem tudják, hogy a tanári már osztatlan lett. De úgy felháborodsz ezen, mintha ciki lenne, hogy ilyet “feltételeznek” rólad. Meg az is igaz, hogy az anglisztika túltelített. NEM büfészak, de nem is a legpiacképesebb, tényleg sokan mennek tanárnak onnan (pl. magánban korrepetálni, ahol nem kell hivatalos végzettség, de nyelviskolákat is ismerek, akik nem kérnek konkrét pedagógus diplomát).
2019. jún. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem tanítani akarod az angolt, ha angolra jársz?
2019. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszolók! Köszönöm a válaszokat, de 1 az angol szak nem büfészak, nagyon sok helyre el lehet vele helyezkedni. Habár nagyon szép szakma, nem érdekel a tanítás, nincs meg bennem az a komoly hivatástudat. Esetleg, ha megszorulnék anyagilag, magántanításról elgondolkodnék. És nem sértődök meg ezen, csak már unom :D
2019. jún. 26. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!