Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségi?

Emelt angol érettségi?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Jővő évben szeretnék emelt érettségit tenni angol nyelvből

Jelenlegi szintem a középszintű érettségi alatt van egy picivel


Hogyan tudnám a lehető leggyorsabban elérni az emelt szintet?

Sorozatot néztem angolul, akcentusok miatt az első évadik angol felirattal néztem, de utána már tisztán értettem(ha ez számít, a sorozatot láttam előtte 2x magyarul)

Az angoltanárom és anyám is azt mondja, hogy nem lesz meg mert nem tanulok, de én meg szeretném nekik mutatni, hogy igenis meglesz és nem hármasra(az ötös a cél, azaz 60%)


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2019. ápr. 9. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj könyvből, beszélj neten emberekkel(ha játszol valamilyen online játékot, az is jó), olvass angol könyvet, angol cikkeket olvas, angolul nézz filmet, de olyat amit előtte nem láttál. Közben az új szavakat szótárazd ki, írj példamondatokat, hogy rögzüljenek és használni is tud őket.

Az utolsó rettentő fontos lépés a tanulásban.


Sok sikert!

2019. ápr. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia, köszi szépen a tanácsot!
2019. ápr. 9. 20:35
 3/13 A kérdező kommentje:
Még szívesen várok tanácsokat!
2019. ápr. 9. 21:24
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

sok sok sok tanulással és gyakorlással, amiben nem számít hány sorozatot nézel.

Én gyerekkorom óta nézek sorozatokat felirat nélkül magyar nyelven, és mindet mindig tisztán értettem, és napi 24-ben bárkivel eltársalgok magyarul sőt ez a munkám,hoz is tartozik, mégsem vagyok benne biztos, hogy meg tudnám csinálni az emelt szintű magyar érettségit. Pláne ötösre.

2019. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Angol érettségi nem magyar
2019. ápr. 10. 16:08
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Látod ez a baj, egy magyar nyelven megfogalmazott, egyszerű mondatot nem tudsz értelmezni, olyan messze vagy az angol emelt szinttől, mint ide Isztanbul. Igaza van édesanyádnak és angoltanárodnak meg pláne.
2019. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van az angoltanárodnak és anyukádnak is, a középszint alól emeltre nem fogsz sorozatokkal eljutni. Jó nyelvgyakorlás persze, nézz sorozatokat, olvass újságot, beszélgess emberekkel, ez mind szuper. Mellette pedig fogj meg egy B1, majd egy B2 szintre felkészítő tankönyvet és munkafüzetet, olvasd el a könyvet, hallgasd meg a hanganyagot, csináld meg a feladatokat, jegyzeteld ki a szabályokat, tanuld meg a szószedetet, és csinálj próbavizsgákat.
2019. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előttem már leírták a lényeget, én csak annyival egészíteném ki, hogyha a továbbtanulás a cél (gondolom emelt érettségivel az), akkor nem a jegy fog számítani, hanem a %. Nem mindegy, hogy 60%-os 5-ös, vagy 85%-os.
2019. ápr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok azzal, hogy a százalék számít, de a 60 a minimum amit el szeretnék érni


Nem tudom, hogy hol helyezkedek el, csak besaccoltam


A magyar nyelvel példálozni elég nagy gyökérség

A világ egyik legnehezebb nyelve, ráadásul nem idegen nyelv, tudtam értelmezni mit írtál, de te nem amit én

2019. ápr. 10. 19:12
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért ne legyen ekkora mellényed, a válaszoló nem írt hülyeséget, csak te nem fogod fel. Az érettségi/nyelvvizsga feladatsorok nem csak arra mennek rá, hogy használni tudod-e a nyelvet, hanem arra is, hogy a kisebb részeket is megérted-e, amik hiányától lehet, hogy érthető marad ugyan a beszéded, csak mondjuk ilyen Fekete Pákó-féle lesz.


Emelt angolon komoly nyelvtani tudásra van szükség, imádnak szivatni a prepozíciókkal például és azokat nem sorozatból kellene úgy-ahogy megtanulni, hanem felkészítő tankönyvből, hogy biztosan jól rögzüljön minden. A hallásértésre jó gyakorlás a sorozat, de nem elég, mivel élesben speckó dolgokra fognak rákérdezni, neked pedig meg kell tanulnod kiszűrni a számodra hasznos információt. Speakingnél, Readingnél és Writingnál a szókincs és a nyelvtan nagyon fontos, minél többet ismersz belőlük, annál jobb. Ezekre a sorozat nem sokat ér sajnos, konkrétan kellene gyakorolnod valakivel, a neten akár anyanyelvieket is találhatsz, de én a helyedben tanárhoz (is) fordulnék, aki biztosan tisztában van az érettségi követelményeivel.

Ha teheted, nyáron iratkozz be egy intenzív nyelvtanfolyamra, sokat fejlődhetsz vele. Sok sikert!

2019. ápr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!