Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Baromira szégyenlem, hogy nem...

Baromira szégyenlem, hogy nem tudok angolul, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet ,hogy már általánosban sem és gimiben sem nagyon érdekelt az angol nyelv, általában csak az informatikához és a matekhoz vonzódtam és csak ezekből tanultam. Aztán ,ahogy elkerültem egyetemre nagyon sokszor szembejött velem az ,hogy tudni kéne angolul. Például volt ,hogy külföldiek megkérdeztek tőlem valamit ,hogy mi merre van stb.. én meg csak makogtam és égett a pofámon a bőr, vagy volt olyan is ,hogy a gyakorlatvezetőm vagy egyes csoporttársaim átküldtek egy-egy anyagot angolul ,én pedig szégyelltem azt mondani,hogy nem értem, illetve olyan is előfordult, hogy az előadásokon angolul voltak a diák kivetítve. Ilyen helyzetekbe kerültem hétről-hétre és teljesen elöntött a szégyen mert sosem tudtam kezelni ezeket a helyzeteket. Aztán egy idővel már be sem jártam az ilyen előadásokra, kerültem a külföldieket, magyar forrásokból tanultam stb... de rájöttem,hogy ez nem fog menni sokáig. Arról nem is beszélve ,hogy a diplomához kell nyelvvizsga és az informatikus szakmának is egy alapvető "eleme".


A kérdésem tehát az lenne,hogy hogyan vegyem rá magam az angol tanulására és hogyan kezdjek neki úgy,hogy fél éven belül folyékonyan tudjak beszélni angolul? (a mostani szintem egy 50% közép angol érettségivel vonható párhuzamba)



2019. jún. 23. 14:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%

Nyelvtanfolyam, magántanár. A nyelvtanuláshoz rengeteg motiváció kell, az esetek nagy részében ez nem megy egyedül. Az, hogy filmeket nézel vagy olvasol nem elég, az aktív nyelvhasználat is nagyon fontos.

Amúgy fél éven belül folyékony nyelvtudás elég ambiciózus cél. Egy éven belül egy erős középfok elérhetőbbnek tűnik, de mindennapos energiabefektetést fog igényelni.

2019. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

És ha sajnos nálam nem opció a külön tanár,akkor milyen optimális alternatívák lehetségesek ? :/


Ha az angol olvasás és az angol filmnézés nem opció, az alacsony szintem miatt, amit megértek.

2019. jún. 24. 14:36
 13/14 anonim ***** válasza:

Az olvasáshoz: keresss olyan rövidebb szöveget, könyvet, elbeszélést vagy szakszöveget (ami számodra érdekes), amit ismersz magyarul. Pl a kedvenc regényedet válaszd ki, és próbáld meg az eredeti angol könyvet olvasni.

Legyen melletted egy füzet, vagy bármi, amibe fel rudod írni az abszolút ismeretlen szavakat, és kb fél órai olvasás után keresd meg ezeket egy szótárban, írd fel (nekem a szókártyák kifejezetten jól beváltak) és tedd félre. Másnap nézd át a szavakat - nem kell külön megtanulni, csak végigolvasni öket -, és ennyi, olvasd tovább a könyvet, megint kb fél óráig.

Ne törjön le, ha az elsö idökben egy fejezet egy hét, meg eleinte rengeteg ismeretlen szó van, ez egyre jobb lesz.


Ugyanez érvényes a filmnézésre is, itt is fontos, hogy tényleg érdekeljen a téma, lehetöleg ismerd a történetet magyarul. KEzdd el nézni, amíg úgy érzed, valamennyire követni tudod a cselekményt. Ha elfáradtál, akkor hagyd abba, és késöbb vagy másnap folytasd. Sokat segít, ha pár nappal késöbb megnézed ugyanazt a filmet még egyszer, meg harmadszor meg többedszer is - ugyanis minden egyes alkalommal többet fogsz megérteni a szövegböl.


De nagyon fontos, hogy neked érdekes legyen, mert különben hamar fel fogod adni, ha meg érdekel, akkor sokkal nagyobb eséllyen fogod folytatni.


Én így értem el abszolút nulláról a B1-es szintü szövegértést kb két év alatt és emellett még jóval idösebb is vagyok, mint te.

2019. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha semmi nem opció, akkor marad a kötél, sorry. Igenis el kell kezdeni angolul olvasni nézni hallgatni + fogj egy jó grammar könyvet, amin végigmész (Murphy: Grammar in Use), + elmész nyelvtanfolyamra lehetőleg. A semmiből nem lesz semmi, rinyálni mindenki tud.
2019. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!