Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német C1 nyelvvizsgát hol...

Német C1 nyelvvizsgát hol érdemes letenni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Pár hónapja voltam vizsgázni az ÖSD-n, de nagyon nem voltam megelégedve és nem csak azért, mert 58%-kal megbuktattak, hanem az egész vizsgaszervezés amatőr volt. Írásbeli alatt a felügyelő hölgy folyamatosan ki-be nyitogatta hol az ajtót, hol az ablakokat, ahogy mászkált a padok között, többször meglökött, lesodorta a vizsgalapokat a földre. Hallás utáni szövegértésnél pedig folyamatosan mormogott valamit az orra alatt, ami nagyon zavaró volt. Szóbelin pedig kimondottan ellenségesek voltak, többször félbeszakítottak az önálló témakifejtésnél, a feltett kérdések pedig nem kapcsolódtak a témához. Mindenesetre ezek után nem mennék hozzájuk még egyszer vizsgázni.

Eredetileg azért ÖSD-re mentem, mert nemzetközileg elismert bizonyítványt akartam, de a Goethe-t nem mertem bevállalni. Melyik vizsgát ajánlatok nekem ebben a helyzetben? Augusztus-november között szeretném valamikor újra megpróbálni, előtte 1 hónapot Németországban fogok tölteni a nyáron.



2019. jún. 4. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a Goethet szerintem, nem annyira vészes ha készülsz rá. Ha teheted, elmehetsz vizsgafelkészítő tanfolyamra is, ott átbeszéltek mindent ami a vizsgával kapcsolatos. Annyi, hogy ha jól emlékszem ők nyáron se tanfolyamot se vizsgát nem tartanak, leghamarabb csak szeptemberben.
2019. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

Felsőfokú nyelvvizsgáknál elvárás/kritérium, hogy zavaró körülmények között is meg tudod-e oldani nemcsak a feladatokat, hanem az egész helyzetet. Azaz elképzelhető, hogy a járkálás, mormogás, félbeszakítás nem "amatőrség" következménye, hanem a vizsga"setting", a koncepció része.

Szóbelin például elképzelhető, hogy "határeset"-nek tartották a teljesítményed és az általad leírt módon tesztelték, tényleg magabiztosan tudod-e a helyzetet kezelni akkor is, amikor nem kedvezőek a körülmények, vagy csak "steril" iskolai körülmények között tudod megoldani a szűk értelemben vett "iskolai" feladatot. Azaz hogy csak azt tudod-e megoldani, amit iskolai feladat formájában eléd toltak, vagy az egész nyelvi szituációt a terembe való belépéstől a kilépéstől, és a zavaró helyzeteket is beleértve magabiztosan kezelni tudod, beleértve, hogy pl. a nem a feladathoz kapcsolódó kérdésre úgy válaszolsz, hogy meg is jegyzed pl. "...wobei mir nicht ganz klar ist, in welchem Zusammenhang diese Frage zum Thema der Aufgabe steht...". C1 szinten képesnek kell lenned bármiről eltársalogni (vagy ha nem értesz a témához, értelmesen más témára átvezetni a beszélgetést), nemcsak a húzott tételről.

2019. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben nem erről volt szó. Írásbelin egy másik felügyelő, akivel váltották is egymást, rá is szólt az elsőre, hogy ne mászkáljon folyton, mert ezzel zavarja a vizsgázókat. A hallás utáni szövegértésnél meg a nehezítés az volt, hogy a német szöveggel párhuzamosan ment egy angol nyelvű szöveg is. (Egyébként szerintem ez speciel csak annak zavaró, aki tud angolul, mert a halandzsa szöveg és a német szöveg közül könnyű kiszűrni az "értelmeset", de én pl. folyamatosan az angolra koncentráltam, mivel azt a nyelvet használom napi szinten.) A hallgatás után többen meg is kérdezték, hogy nem hallgathatnánk-e meg még egyszer, mivel a felügyelő miatt kb a felét nem lehetett érteni (mondom, nekem nem ezen múlt, én elvesztem az angol szövegben, ami mondjuk, hogy az én hibám), de már az a stílus, amiben ezt a hölgy kikérte magának, felháborító volt.

A leírtakon kívül is volt számos szervezési hiba.Pl.: a vizsga előtt este (!) küldték az e-mailt, hogy másnap mikor és hova kell mennem, ahol azzal kezdték, hogy jól leszúrtak, hogy nem vittem fénymásolatot az irataimról, holott erre senki nem hívta fel a figyelmem előtte. Egy kb. 6 fős terembe voltunk 12-en bezsúfolva, borzasztóak voltak a körülmények. Amikor az eredményről érdeklődtünk, akkor is minősíthetetlen stílusban reagáltak. Esszéíráshoz plusz lapot nem adtak, de sajátot nem használhattunk. Nekem mondjuk ez nem volt probléma, de volt olyan fiú, aki nagy ló betűkkel írt és hamar elfogyott a helye.

A szóbelin meg nem volt semmi eleje az egésznek, bevezető kérdés, vagy ki vagy, honnan jöttél, hanem egyből, üljön le, első feladat... Már vizsgáztam jó párszor életemben más nyelvekből (C1 és B2 szinteken is, eddig minden meglett elsőre), szóval tisztában vagyok vele, hogy kellene zajlania egy nyelvvizsgának és milyen nehezítő körülményeket használhatnak. Ami az ÖSD-t illeti, semmilyen szempontból nem feleltek meg ennek. Mikor meséltem a német tanáromnak a körülményeket, első reakciója az volt, hogy adjak be fellebbezést. Ezt nem tettem, mert szerintem nem értem volna el vele semmit.

2019. jún. 4. 16:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, én ECL-t csináltam, az is nemzetközileg elismert és szimpatikus volt az egész vizsgarendszer.
2019. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eléggé megdöbbentőek azok, amiket írtál, így már örülök, hogy nem az ÖSD-t választottam. Én is c1-re készülök éppen, csak Goethe-re. Mielőtt elkezdtem készülni, akkor összehasonlítottam a feladatsorokat, és hidd el, hogy a Goethe nem sokkal nehezebb sőt, az olvasottban van egy feladattípus, ami Goethen könnyebb. (Off: az ecl sajnos nem nemzetközileg elfogadott, pedig jó lenne ha az lenne :)) )
2019. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg? Pedig még a bizonyitvanyaimhoz adtak egy nemzetközi elismervényt is.


Valaki tudja hogy az mire jó akkor? 😀

2019. jún. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, pontosítok: Elméletileg nemzetközi (amúgy magyar vizsga, akármennyire is külföldinek van álcázva), de külföldön kb. sehol sem fogadják el, mindenhol az adott ország “hivatalos” vizsgáját kérik, mint pl. goethe, szóval csak elméletben olyan elfogadott külföldön :D
2019. jún. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ach so. :D Köszi! :)
2019. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem TELC vagy Goethe. Az ösd határeset. Van olyan ország ahol belekötnek, nem akarják elfogadni.

Ha Európán belül akarsz később élni, dolgozni, akkor Telc is elég. Egyébként mindenki azt mondja, hogy lényegesen könnyebb is.

Ha esetleg Európán kívül tervezel, akkor Goethe. Azt bárhol elismerik.

2019. júl. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En Testdaf-t ajanlom hasonlo goethehez talan picit könyebb arban is annyi es Nemetorszagban szeretik mert valos tudast igazol
2020. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!