Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A duolingo-val milyen szintig...

A duolingo-val milyen szintig juthatok el?

Figyelt kérdés

B1?B2? Elég egy középfokú nyelvvizsgához ha mondjuk még nézek mellette filmeket (a célnyelven) és zenét hallgatok?

A nyelvtant teljesen el lehet sajátítani vele? (B2 szinten úgy értem)

Ha végigviszem, körülbelül mekkora lesz a szókincsem?

Elsősorban azok válaszát várom, akik már megcsináltak egy egy ilyet. Spanyol és németet csinálok (és angol az "alapnyelv")



2019. júl. 4. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Több nyelven beszélek, a duolingo-t két nyelven maxoltam ki, semmit nem ért. Akármilyen színes, meg vidám, tényleges eredményekhez komolyabb energiabefektetés kell.
2019. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Manapság nyelvvizsgáknál már jobban háttérbe szorul a nyelvtan, így ami ott van nagyjából elég ezekhez a szintekhez. Olyan 2500-3000 körül van a szókincs. B1 szintet lehet elérni velük (az oldalon is ezt írják). A filmek és zene mellé, ha egy kicsit olvasnál is, olyat ami érdekel, biztosan sikerül a B2. Érdemes még az adott nyelvvizsgából korábbiakat megoldani.
2019. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben. És szerinted a b2-höz kb. mekkora szókincs kellene?
2019. júl. 4. 21:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4000-5000 szót érdemes tudni B2-re. Persze attól is függ, melyek ezek a szavak, mennyire gyakori. Ezért is érdemes kitölteni egy-egy próbanyelvvizsgát. Én pl. német B2-re főként egy olyan szókártya csomaggal készültem fel ami a leggyakoribb 4000 szót tartalmazta. Nagyon ritkán futottam bele ismeretlen szóba B2 teszteknél. Angolból meg jóval 8000 felett vagyok, ami úgy jött össze, hogy bármi ismeretlen szót láttam, mindig megnéztem mit jelent. Felsőfokú szövegértés így hibátlanra sikerült. Pl. egy olyan könyv aminek hétköznapibb a nyelvezete sokat segít. Németből voltak olyan könyveim ami adott szintű szókincsre lett megírva, mondjuk B1. Könnyen találni ilyeneket neten és akad köztük elég jó.
2019. júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bells44 válasza:
10%
Sem a Duolingo sem semmilyen más ilyen applikáció nem ér semmit, ha normálisan meg akarsz tanulni beszélni.
2019. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!