Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak nyáron németet...

Hogyan tanuljak nyáron németet középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Nyáron rendkívül eltolódik az időérzékem és általában hasztalanul ülök a tankönyv fölött mintha nem fogna az agyam. A kifejezéseket nehezen tudom memorizálni, olyan szinten még nem vagyok, hogy sorozatokat/filmeket nézzek németül.


Van valamilyen bevált tippetek, hogyan tudnám fejleszteni a nyelvtudásom?



2019. júl. 5. 23:39
 1/10 anonim válasza:
100%
Menj német nyelvtanfolyamra, hasznos tud lenni, mert mehetsz a szintendnek megfelelő csoportba.
2019. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem tanfolyamra menni.
2019. júl. 6. 00:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress valakit, aki jól tud németül, és foglalkozna veled. Ha segít, levélírást gyakorolhatod akár itt is, üzenetekben
2019. júl. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha balaton közelében laksz, menj le a partra, keress pár öreg német ajkú nyugdíjast. Ők ugy is szeretnek beszélni, te meg közben tanulsz, hogy használod a nyelvet
2019. júl. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Semmi értelme könyvek fölött ülni. Ha van egy jó alapod, onnantól fogva a német könyvek olvasasa, német filmek, sorozatok nézése is elég a középfokhoz.
2019. júl. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:

Olvass: Grimm mese. Felette 2 Lotti. Felette Harry Potter. Van németül is Oxtord Bookworm jellegű, 6-szintű könyvsorozat.

Filmek: Rajzfilmek. Felette Grimm mesék. Felette ifjúsági filmek. Nekem annó rengeteget segített az X-akták.

2019. júl. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

felesleges könyveket, filmeket ajánlani neki, mert leírta, hogy messze nem tart még ott, h. ezeket megértse, így pedig csak duplán kudarcnak fogja érezni, h. nrm érti, és még jobban elveszi a kedvét.


csak szólok, hogy felsőfokhoz közeli nyelvtudás kell ahhoz, h. megértsd a német filmeket és könyveket (ezalatt azt értem, hogy tisztességesen megérteni, nem csak belőle valamit elkapni, hanem magabiztosan és különösebb kínszenvedés, fordítóprogram és szótárazás nélkül), addig pedig el is kell jutni.


szerintemmost pihenj és ne gyötörd magad.


próbálj heti 3-4 alkalommal napi egy órát foglalkozni a nyelvvel.


fél óra az új szavakra és ismérlésre, fél óra nyelvtan, reggel fél óra, este fél óra, így nem utálod meg annyira.


keress vkit, aki szintén középfokra gyúr, és tanuljatok együtt, támogassátok egymást lelkileg is.

2019. júl. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó, de középfoku nyelvvizsgàt nem fog tudni úgy letenni, hogy nem ért meg egy egyszerűbb nyelvezetű sorozatot. A hallás utáni szövegértésre ez a legjobb gyakorlás.

Könyveknél sem 1000 oldalas klasszikus irodalomra gondoltam. Rengeteg könnyített nyelvű, nyelvtanulasra való szórakozó irodalmi könyv van. Illetve egyszerűbb képregények, rövidebb ponyva szerű könyvecskék. Vagy esetleg olyan, amit már olvasott magyarul. Pl a Harry Pottert sokan olvastàk magyarul. Utána idegen nyelven elkezdeni nem akkora kaland, hiszen ismered a történetet,

Le lehet pontozni megint, de ahhoz, hogy be tudjon ülni magabiztosan nyelvvizsgára és meg tudja oldani a szövegértési feladatokat, nem árt, ha nem akkor olvas először az adott nyelven hosszabb szöveget.

Pár elolvasitt könyv után nem fog megijedni egy 1 oldalas szövegtől a vizsgán.

De aki csak a vizsga feladatokat oldja készülés közben, az jobban rá fog stresszelni a feladatra, nincs akkora rutinja.

Sorozatokbol is nyugodtan el lehet kezdeni olyat, amit már látott korábban, tudja mi történik. És lehetőleg valami egyszerűbb legyen, ne egy orvosi-nyomozós sorozat, aminek a fele szaknyelv.

Egy bugyutább romantikus sorozat pl tökéletes elsőre.

2019. júl. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonymousreview60 ***** válasza:

#7: "csak szólok,", hogy nem kell felsőfokú. Ne rémisztgesd a Kérdezőt a perfekcionista hozzáállásoddal és önelvárásaiddal!

CSak szólok, hogy én még csak középfokúzás előtt álltam és a Pro7-ön néztem az Akte X-et. És magyarul is néztem. Aztán egyszer láttam egy részt az M1-en és csodálkoztam, miért adták le még egyszer, akkor esett le, hogy ezt én németül már láttam, és annyira megértettem, hogy már szinte mintha magyarul látta volna (SG-1 dettó). Pedig hát nem vagyok egy nyelvtehetség, csak volt érzelmi motivációm. És ez a lényeg egyik fele.


Kérdező: Ha középfokúra készülsz, kezdj el a korábban javasolt fokozatosság szerint rajzfilmeket, sorozatot nézni. Ha latin szappanopera rajongő vagy, akkor azt. Abban ráadásul sok a néma nézés, ami alatt az agyat dolgozhat az elhangzottakon. Verstehst du?

2019. júl. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone az alapozáshoz (ha szükség van rá), ANKI a szó- és mondatmagoláshoz.


Itt egy hasznos blog is, amit érdemes átböngészni. Segédletek német nyelvtanuláshoz:


[link]

2019. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!