Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet a német nyelvtant...

Hogyan lehet a német nyelvtant legkönnyebben megtanulni?

Figyelt kérdés

Rendesen tudok társalogni németül,sok szót ismerek és mindent megértek amit nekem mondanak.

Viszont nyelvtanilag nem helyes ahogy alkotom a mondatokat. Kollégáim szerint "meg kell szokni ahogy beszélek utána már gondolkodás nélkül megértik"

Úgy szoktam megtanulni helyesen a kifejezéseket hogy hallom ahogy mondják. De a nyelvtanára nem jövök rá belőle,és ha nagyon hosszan kell beszélni akkor keverem a szórendet.



2019. júl. 6. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a helyzetben vagyok, angolból, és németből is ezért nincs nyelvvizsgám, mert nem “érzem” a nyelvtant.
2019. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy hosszabb nyaralás nyelvterületen? Nekem két nyelvnél is bejött.
2019. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvass sokat. Regény, újságok.
2019. júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanár és/vagy nyelvkönyv, gyakorlatokkal.
2019. júl. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!