Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék leghatékonyabban...

Hogy tudnék leghatékonyabban és legkönnyebben németül tanulni?

Figyelt kérdés

Decemberben/februárban szeretnék németből középfokú nyelvvizsgát tenni, de nagyon nem vagyok még azon a szinten szerintem. Legnagyobb gondom a szótanulással van, mert hiába tanulom meg, 1-2 napig hibátlanul megy, aztán teljesen elfelejtem. Mit kéne tennem/ hogyan kéne hozzáfognom? Jelenleg nincs segítségem, sulikezdéskor lesz németórám megint, de ott sem nyelvvizsgás anyagot veszünk még.

Előre is köszönök minden értelmes választ, és megy a zöld pacsi. :)

17/L



2017. júl. 27. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én filmezéssel és zenehallgatással fejlődtem, meg általában német újságokat, oldalakat olvastam. Az elején nehéz volt, de utána egyre jobban belejöttem :)

Egyébként szívesen segítek, nekem már van nyelvvizsgám, meg emelt szintű érettségim és jelenleg némettanárnak készülök :D

2017. júl. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Viccen kívül oltári segítség az Anki nevű alkalmazás. Ámulok, komolyan. Ez tulajdonképpen egy elektronikus szótár program, ahová felviheted a saját szavaidat és a rendszer folyamatosan ismételteti veled. Te döntöd el, hogy hány nap múlva kérdezzen rá újra. Eszméletlen segítség.

Persze a hagyományos módszerek mellé ajánlom. Én a szokott módon füzetbe vezetem az új szavakat, megtanulom, majd bepötyögöm az Anki-ba. Így mégegyszer végig megy az agyamon. Nagyon ajánlom. Őszintén szólva sajnálom hogy eddig nem tudtam erről az appról. Lehet 3 nyelven beszélnék már :D. Ja és ingyenes! Írj majd hogy milyen :)

Már kész szópaklikat is letölthetsz, bár ezt még nem próbáltam. Könyörgök próbáld ki, NAGYON JÓ :D.

2017. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én filmeket ajánlok felirattal, amiket már láttál korábban és úgy van miről megjegyezni a szavakat. Vagy viccen kívül olvass gyerekeknek írt könyveket németül, nekem segített kezdetben, de az már elég régen volt :D
2017. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy Quizlet nevű oldal, az is nagyon hasznos szótanuláshoz szerintem. Nekem még az segített, ha a szavak mellé képeket párosítottam :) Illetve tematikus szószedettel készültem még. Kellemes tanulást!


ui: nekem is meg van már a B2 és az emelt érettségi.

2017. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Iratkozz be nyelvsuliba, nyelvvizsga előkészítőbe
2017. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!