Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak fokozatosan...

Hogyan tanuljak fokozatosan angolt?

Figyelt kérdés
Negyedik osztályos korom óta tanulom az angolt és most megyek majd középiskolába, de az angol tudásom az nulla. A szókincsem gyenge, a kiejtésem borzalmas és az igeidőket meg nem értem. Külön tanárhoz nem szeretnék járni. Az interneten meg nem találtam semmi hasznosat, ami segíthetne, hiába kerestem. Motivációm az van és néha még annyira be is lelkesedem, hogy leülök tanulgatni, de csak nézem és próbálnám megjegyezni, de nem megy. Nem szeretném feladni, szóval az lenne a kérdésem, hogy mivel és hogyan kezdjem, hogy fokozatosan építsek és minél magasabb szintet érjek el?

2019. júl. 8. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem az angol film/sorozat nézés, olvasás segített. Sokkal egyszerűbb így mert ezt élvezettel csinálom.
2019. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Így én is csinálom, de nem rendszeresen, mert a kiejtésem tényleg elég gyatra:"D A zenehallgatás viszont segített a szókincsem növelésében.
2019. júl. 8. 22:36
 3/10 anonim válasza:
Próbálj meg angol anyanyelvű, vagy külföldi barátokat találni, akikkel angolul levelezhetsz. Nekem ez sokat segített. Vagy kérd meg egy barátodat aki jól tud angolul hogy segítsen egy kicsit, beszélgessetek úgy. Ha gondolod én is szívesen levelezek angolul :) szerintem így lehet kifejezéseket, és szavakat legjobban tanulni, na meg sok film és sorozatnézéssel angol nyelven :)
2019. júl. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rimaszombati Károly: Angol nyelvtan 222 pontban



Raymond Murphy: English Grammar in Use (önálló tanulásra fejlesztették ki, felöleli a teljes angol nyelvtant, rengeteg feladattal és megoldókulccsal)



Szalai Nóra: 5 perc angol kezdőknek és újrakezdőknek + Igeidők (összesen 3 könyve van)



youtube-ról Anita több száz részes mini videosorozatát ajánlom, magyarul elmagyarázza az angol nyelvtant töviről-hegyire így keresd: Könnyen gyorsan angolul



Szalai Gabriella angolnyelvtanitas.hu c. weboldalát és Facebook oldalát és nyelvtanulós kártyáit is ajánlom



végül az Öt év, öt nyelv c. nyelvtanulós weboldalt, amit Kőrösi Bálint csinál, és rengeteg info és tipp van rajta angoltanuláshoz is.

2019. júl. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ez lemaradt: Horváth Károly: Twenty but one c. könyve, 19 témakör kidolgozva, szószedet külön alap-, közép- és felsőfokra, minitesztek megoldókulccsal és olvasmányok.


szóbelihez remek.

2019. júl. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Dohár Péter: Kis angol nyelvtan


1000 kérdés 1000 válasz


Tanárhoz miért nem szeretnél járni? Szerintem a szüleid is támogatnák az ötletet. :)

2019. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Talán ez segít, https://www.youtube.com/channel/UCEOFD4QjKFcxnvZeWk7yPKg


Angol nyelvűek is vannak, ami nekem tetszik. :)

https://www.youtube.com/watch?v=capHNO_iMIU&list=PLYdALofO8V..


Fizetős is van, ami jó, ha érdekel írj egy püt.

2019. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondd ki hangosan őket, mintha beszélnél úgy jobban rögzül.
2019. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:) #6 válaszolónak a válaszom, hogy nem szeretném édesanyámat ezzel anyagilag is terhelni családi okok miatt:( Ezért döntöttem úgy, hogy önállóan állok neki, mert így legalább hátha jobban megjegyzem. Ha meg esetleg leragadok, vannak, akik tudnak majd segíteni nekem.
2019. júl. 10. 20:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a videójátékok angol nyelven játszása is sokat segített anno.
2019. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!