Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy olyan embernek, aki jól...

Egy olyan embernek, aki jól beszél nyelveket, melyik munka lenne a legideálisabb: fordító-tolmács, nyelvtanár, légiutas-kísérő, recepciós, idegenvezető?

Figyelt kérdés
Még az anglisztika alapképzést végzem, viszont fordító-tolmács MA-ra szeretnék jelentkezni jövőre. Az ismerőseim azt mondták, viszonylag sok területen van szükség az idegen nyelvek ismeretére. Ugyanakkor azt is hallottam, hogy a tolmácsolás csak időszakos munka, így kellene mellé valami, ami hosszú távú munka, és állandó jövedelmet biztosít.

2019. júl. 12. 15:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Esetleg egy British Telecom által hirdetett állás? Melyiket választanátok?
2019. júl. 12. 15:08
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit hasonló helyzetben voltam mint te annak idején, mert nekem is csak két bölcsész diplomám volt, azok közül az egyik nyelvszak, amikor belevágtam a bizniszbe.


Az én megoldásom az volt, hogy egy pár évig tanítottam a nyelvet egyetemen, mellette meg próbáltam megélni (szakfordítottam, lektoráltam, filmszöveget írtam) – és elkezdtem járni gazdasági szakra levelezőn.


Neked is elsősorban ezt ajánlom, hogy vegyél fel mellé vagy utána munka mellett egy szombati levelező gazdasági szakot (például turizmust, vagy marketinget) és szerezz egy gazdasági végzettséget. Egy kis macera (3 év sok szombatja rámegy), de hosszú távon az életedet mented meg vele.


Az általad írt opciókról a véleményem:


1. Fordító-tolmács. Vannak ilyen munkák is, de egyre kevesebb. Ideiglenesen jó, ha más nincs, de ma már ebből nem lehet megélni. (Főleg angolból nem, mindenki tud lassan angolul, alig van tipikus tolmács-szituáció.)


2. Nyelvtanár. Szerintem ez nem egy rossz opció! Nyelvtanárra mindig nagy szükség lesz. Én is járok nyelvtanárhoz folyamatosan privátban (más nyelvre, de járok). A nyelvtanáromnak dugig van a naptára, rengeteg tanítványa van.


3. Fordító-tolmács MA. Hát szórakozásnak jó, de helyette komolyan inkább végezz el egy Kereskedleem és marketing BSc-t vagy egy Turizmus vendéglátás BSc-t például a BGE-n!


4. Légiutas-kísérő. Pasi vagyok de ha csaj lennék, tutti ezt csinálnám. :) Nagyon menő munka. (De amúgy nagyon nehéz, borzasztóan fárasztó, és csak egy darabig tudod csinálni mert "nyugdíjaznak" azt hiszem a levegőben töltött órák alapján. Bár lehet, hogy csak a pilótákat, meg kell kérdezni.) De ez tetszik.


5. Recepciós. Azért ennél többre vagy képes szerintem. Max diákmunkának egyetem mellett.


6. Idegenvezető. Hát nem tudom, ez se egy tisztes foglalkozás, de aki szereti az embereket meg a történelmet, jó a mesélőjéke, az megél belőle. Akiket ismerek idegenvezetőket, ők másodállásban csinálják komoly munka mellett. Klassz meló amúgy, én is szívesen csinálnám. Talán ez lehetne a #2 a légiutas-kísérő mellett.


Na de komolyan. Hosszú az élet, és érdemes tanulni, hogy legyen ha majd gyerekeid lesznek házad, autód, be tudd fizetni a gyereket tanfolyamokra stb. Érdemes megnyomni egy kicsit a tanulást. Menj el gazdasági BSc-re inkább, ne erőltess egy felesleges mesterszakot.

2019. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ui: még egy ötlet jutott az eszembe. Nagy multiknál (Telekom stb.) keresik az anglisztikásokat felsővezetői asszisztensnek/titkárnőnek/titkárnak. Ez egy nagyon szép karrier, a munka érdekes és jó, és hosszútávú. Tehát ha semmiképpen nem akarnál gazdasági szakon tanulni, akkor megpróbálhatnál bejutni mondjuk a Telekomhoz titkárnőnek, megbecsült emberek a felsővezetői titkárnők nagyon.
2019. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ! ;)
2019. júl. 12. 15:37
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!


Tényleg hadd hangsúlyozzam még egyszer, mert tudom, hogy ez nehéz döntés, hogy ne bízd az életedet pusztán bölcsész diplomára. Én magam is bölcsész vagyok, sőt bölcsészkaron is tanítok még, de a tanítványaimnak is mindig azt nyomom, hogy menjenek el mellette gazdasági szakra. Az a 3 év amit végigcsinálsz szombatonként semmi ahhoz képest, mint hogy utána 50-60 éven át leszel recepciós megfelelő végzettség hiányában. Addig tanulj, amíg fiatal vagy. Amúgy a turizmus és a marketing szak is remek ötlet!

2019. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanár, nagyon keresettek, plusz alapból tanárhiány van. Az se rossz, amit az első írt, ha szereted a szakod és jobban elmélyülsz egy-egy területen, az egyetemen is taníthatsz, kutathatsz + mellette magánórák, tolmácsolás (bár ez nem egy leányálom, mint sokan hiszik), fordítás (telített, kivéve ha gazdasági/jogi/orvosi, szóval ha ilyen speciális fordítói)..
2019. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek.. :)
2019. júl. 12. 16:26
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg az angol mellett nagyon jól oroszul, és ezt most komolyan mondom.


Én most szerzem angol és francia mellett a harmadik felsőfokúm portugálból, mellette orosz alapszakos vagyok az egyetemen. Én is félek,hogy mi lesz velem, de 4 nyelv magas, nem alibi szintű ismeretével csak tudok kezdeni valamit.


Osztom az első válaszoló véleményét a gazdasági szakkal kapcsolatban, én elég gyógynövény vagyok a matekhoz, ezért még a közigazgatási, katonai, stb. területeket is figyelmedbe ajánlanám.


BTW, kicsit off, de ha nekem is ajánlana ezzel valaki valamit, azért nagyon hálás lennék.

2019. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Wow, minden elismerésem! ;) Az orosz nyelv Engem is vonz, idővel el szeretném sajátítani. A német és a portugál is érdekel.


Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál!

2019. júl. 12. 19:36
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szakfordítónak, tolmácsnak érdemes menni, még akkor is, ha itt valaki azt ajánlotta hogy nem. Hiába tudnak egyre többen angolul, az többnyire csak "megértetem magamat, elmakogok szint".

Külön kiemelendő a gazdasági szakfordítás, műszaki szakfordítás-tolmácsolás. Ezekre az igény folyamatos. Különösen szinkrontolmácsolással lehet jól keresni. Bár igaz, ez is időszakos munka, de a bevételt elosztva egy évre, panaszra nem lehet ok.

2019. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!