Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes belevágnom, ráadásul...

Érdemes belevágnom, ráadásul pont most? Nem késő?

Figyelt kérdés
A középiskolában angol mellett tanultam négy évig latin nyelvet, amit szerettem, 4-5 között voltam belőle, de nem kimagasló. Mivel ez nem egy élő nyelv, megmaradt bennem a vágy, hogy megtanuljak még egy idegen nyelvet, van hozzá kedvem. Az olaszra gondoltam, mert tetszik a dallamossága. Viszont reményeim szerint idén kezdek egyetemi tanulmányokat. Érdemes így nekilátni egy új nyelvnek, illetve ha igen, akkor hogyan? Mennyire lehet igaz, hogy a latin alaptudás segítség lehet az olasz tanulásában? Különösebb célom nincsen vele, de ha bizonyos időn belül szereznék belőle nyelvvizsgát, az nem lenne rossz (angolból már van).

2019. júl. 14. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne érdemes? Én szeptemberben kezdem az egyetemet és most kezdtem a spanyolt. :) az olaszhoz tényleg jó alap a latin, nekem segített anno mikor olaszt tanultam. Ha egyetemen van olasz, próbáld meg felvenni. Ha nincs, akkor filmek, könyvek, szókártyák-kinek mi működik; erre vonatkozólag sok kérdés volt mar itt az oldalon.
2019. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igazából az energiát most érzem magamban, illetve tényleg lelkes vagyok. Egyedül abban vagyok bizonytalan, hogy mennyire veszi el önmagában az egyetem majd a lendületemet és a figyelmemet. :D De mindenképpen megpróbálom.
2019. júl. 14. 16:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha nagyon elszànt vagy, akkor működhet egyetem mellett a plusz nyelv tanulása, vannak akik pl.dolgozni járnak.

Az sem mindegy, hogy milyen az egyetem. Mindig óràror-órára kell tanulnod, vagy elég ha vizsga előtti napokban készülsz. Valamint itt az is közrejátszik, hogy milyen nyelvérzéked van. De én azt mondom, ha kitartó vagy és az első pán nap/hét után nem adod fel, akkor biztos menni fog. A latin alaptudás szerintem (is) hasznos az olasznál.

2019. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát a nyelvérzékem nem kimagasló, de rossznak sem mondanám. Átlagos. :D

Köszönöm a választ.

2019. júl. 29. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!