Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát válasszam?

Melyik nyelvvizsgát válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még lehetőleg első félévben szeretném letenni a középfokú nyelvvizsgát angolból, néztem eurot, ixamet és languagecertot, de a languagecertnel csak a decemberi vizsgaidopont lenne jo, ugyhogy az kiesik:( nektek milyen tapasztalataitok vannak a masik kettovel? ugy tudom hogy az ixam uj cucc, de nekem nagyon tetszik, a honlapjuk alapjan, valakinek van szemelyes elmenye is? valamint eurorol hallani hideget-meleget ugyhogy attol egy kicsit felnek is. ha van valami mas amit tudtok ajanlani az is erdekelne!!

elore is koszi ha tudsz segiteni:)


2019. júl. 17. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, hogy melyiket válaszd. A legfontosabb, hogy melyik a legjobb neked. Nézd meg az államilag akkreditált nyelvvizgakozpontok listáját. Aztán mindegyik ottani leírását. A szimpstikusabbakéból javaslom, hogy oldd meg a próba vizsgasorukat.

Ezekből le tudod szűrni NEKED melyik a legmegfelelőbb. Mire mennyi idő kell neked, milyen típusok jönnek be. Melyik feladatból lenne jobb több, melyikből kevesebb. Mik az erősségeid. Beszéd, hallgatás? Írás, szövegértés? Nyelvtan vagy szókincs? Nézd meg a nyelvvizsgák pontrendszerét, olvass róluk véleményeket. Gondot okozna egy akcentussal beszél magnós feladat? Baj ha kevés időd van a levélírásra? Elriaszt a nyelvtani feladat?

Te ismered magadat, te tudod neked mik mennének. Ne a “hírnév” vagy tanárok, haverok alapján válassz. Dönts az alapján, ami a legjobban passzol hozzád.

2019. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az ECL-t választottam és igazából nem bántam meg. Nincs benne nyelvtan, a Reading része általában egész könnyű, ugyanígy a Writing szintén könnyű, maximum kevésbé "jó" témáról kell írni, amiről magyarul se tudsz sok mindent, én is így jártam, de így is 70-80% körül lett az a része.


Listening viszont elég nehéz volt, és átalában mindenki ezt mondja. Ha nagyon nem megy a Listening akkor nem feltétlen ajánlom, bár ezt is jól be lehet gyakorolni. Speaking se volt vészes, van egy vizsgapartnered kb. vele kell beszélgetni valami témáról, képleírás stb.


(Egyik ismerősöm nem rég vizsgázott, a középszintű érettségije valami 55% körül volt, mégis meglett neki a B2 angol vizsgája az ECL-nél..szóval ja :D )


Többit nem ismerem, majd mások leírják a tapasztalataikat.

2019. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2019. júl. 18. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!