Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mik a feltételei az INGYENES...

Mik a feltételei az INGYENES OKJ-s képzésnek?

Figyelt kérdés
Tavaly októberben, 22 évesen elvégeztem egy vagyonőr-tanfolyamot (OKJ), a tanfolyam díja pedig 60 ezer forint volt. Ez volt életem legelső OKJ-s képzése.
2010. júl. 11. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Korhatár 22 év, nappali tagozaton ingyenes.

Munkaügyi központoknál szoktak lenni ingyen tanfolyamok.

2010. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ingyenesen vegezheted el az OKJs tanfolyamot, ha 23 ev alatti vagy, ha nappalin vegzed, es ez az elso szakmad. Tehat ha mar megcsinaltad a vagyonoroset, tobbet nem csinalhatsz ingyen.

A munkaugyi kozpontnal nem csak okjs tanfolyamok vannak szerintem, pl nyelvet is lehet tanulni.

2010. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ingyenesbe, csak olyanok vannak amivel aztán abszolút semmihez se lehet kezdeni, vagy nem is szükséges a munkához, max valamelyik törvényben van leírva amit már mindenki elfelejtett..


Minek végeznél el ilyeneket hogy könyvkötő meg virágkötő satöbbi..


Okj-k közül már egyébként is szinte csak a vagyonőri az amelyik szükséges ahhoz hogy azon a területen dolgozz, nameg a pirotechnikusi esetleg a szakács de ezek közül NEM fogsz találni egyet sem az ingyenesek közül.


Csak azok az ingyenesek amik már aztán végképp semmit sem érnek, és a vizsgadíjat ott is be kell csengetned ami 15 ezer pénz.


Lényegében erről szól csak az egész.


Meg járhatsz 2 évig vmi elfuserált középiskolába nappal, hogy véletlenül se tudj melózni mellette, meg utánna fél évet gyakorlatra INGYEN!


Fizetősön meg ugyanaz 4 hónap max, rugalmas időbeosztásban akár hétvégén is, és a gyakszidat is leigazolják..

2010. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is megcsináltam a vagyonőrit csak akkor még 50 ezer volt + 15 a fegyvervizsga, de letudtam 3 hónap alatt..


És kerestem vele közel 2 millió forintot ameddig még lehetett normálisan csinálni, meg rendes pénzeket fizettek, és hagytak túlórázni.


Volt olyan helyem ahol annyit túlórázhattam hogy a hónap végén 267 ezret nyomtak a kezembe, nameg a sok rendezvény :)

És a 24 meg 36 órás szolgálatokból ugyanúgy aludtam éjszaka mint bárki más aki nem dolgozik.


Mostmár meg van ölve az egész, mert meg van szabva hogy max 240 órát nyomhatsz egy hónapba túlórával együtt meg max 440 forint az órabéred aztán jónapot!


Ezzel meg nem lehet többet keresni havi százezernél..


Aludni nem hagynak, sehol mert inkább felrakják a vacak csekkolót aztán járhatsz körbe óránként mint a bolondóra ha esik ha fúj.


Egyre többen vannak már ebbe is, telitődött és már csak lefele megy az órabér is egyre inkább, az alvállalkozók dúskálnak az emberekben, mert bárki bármit elvállal, régen meg örültek ha valaki elment egy olyan helyre ahol a szabad ég alatt egy bódéba kellett nyomni egy toi toi wc vel.


Volt olyan építkezésem ahol 2 házat őriztem egyszerre óránként 600 ért tisztán és be voltam jelentve minimálra!


Plusz volt egy riasztós haver akinek ha vittem ügyfelet akkor 15% ot fizetett a megrendeléséből jutalékként.


Ilyeneket ma már nem találsz..

Kifingott ez a szakág is.

2010. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!