Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Villanyszerelő szívbeteg...

Villanyszerelő szívbeteg vagyok mennyire számít bele a tanfolyamom?

Figyelt kérdés
2019. júl. 31. 22:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Eltitkoljam ezt?
2019. júl. 31. 22:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudod eltitkolni, van előtte orvosi alkalmassági vizsgálat. Az orvos pedig látja azt, hogy milyen betegségeid vannak.


Amúgy nem vagyok otthona témában, de lehet, hogy van olyan szívbetegség, ami nem kizáró ok. Utána kell nézni

2019. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
A szívbetegség kizáró ok. Villanyszerelokent többször fog megcsapni az áram. :)..Ha te szívbeteg vagy akkor a kisebbtől is meghalhatsz..persze eltitkolhatod, de minek? Meg akarsz halni?
2019. aug. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-asnak

"Villanyszerelokent többször fog megcsapni az áram. :)..Ha te szívbeteg vagy akkor a kisebbtől is meghalhatsz.."


Érdekes feltételezés, bár nem nagyon értem, hogy ezt mire alapozod. Szerintem egy villannyal babráló laikus barkácsolónak sokkal nagyobb esélye van egy áramütéses baleset elszenvedésére, mint egy szakinak, aki tisztában van a "játékszabályokkal".

Egyrészt....másrészt a villanyszerelő nem feltétlenül kell, hogy feszültség alatt dolgozzon.

Harmadrészt vannak kisfeszültségű rendszerek is, amik villanyszerelői szakértelmet igényelnek, de nem rejtenek magukban áramütési veszélyt.

Ezen kívül vannak profi védőfelszerelések is, amik megfelelő (ésszerű) használata megvéd az áramütéstől.

Egy szívbetegség menet közben is kialakulhat valakinél, ez nem feltétlenül jár együtt azzal, hogy egy villanyszerelőnek szakmát kellene változtatnia emiatt. Max munkakört, vagy munkahelyet vált, ahol a megváltozott munkaképességének megfelelő munkát fogja végezni.

Persze egy ilyen betegség bekorlátozza a szakember működési körét, pl. ilyen betegséggel nyilvánvalóan nem ajánlatos (konkrétabban tilos) feszültség alatt lévő villanyoszlopokon dolgozni, vagy más efféle fokozott veszélyforrások közelében tevékenykedni.

2019. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!