Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Villanyszerelő okj-ról tapaszt...

Villanyszerelő okj-ról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Keresgéltünk a neten. Sok minden van. Viszont főként olyat találtunk, amelyikre 2 hetente egyszer kell bemenni. Ebbe bele értendő a gyakorlat is. Bennünk az a kérdés merült fel, hogy hogy lehet megtanulni úgy egy szakmát úgy, hogy csak két hetente foglalkozok vele intézmény szerűen? Tananyagot olvasgatni még csak lehet otthon, de gyakorlatozni?

Honnan lehet tudni egy tanfolyamól illetve egy suliról, hogy tényleg komoly és rendesen megtanítja a szakmát?

Ti hol tanultatok? Megtanítottak ott mindent rendesen?



2018. aug. 6. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Hát, én nem jártam OKJ-s tanfolyamra, de azért véleményem van.

A villanyszerelő szakmát (sajnos, vagy nem sajnos) mindenki az első egy-két (tíz-húsz? :D ) kuncsaftja kárán tanulja meg. Annyira függ az adott helyzettől (kívánságok, épületszerkezet, techológia, stb) minden, hogy nem létezik a szakiskolában megtanult módszert elővenni és alkalmazni, hanem az ott és otthon tanultakból és a tapasztalatokból kell összerakni.

Mit lehet gyakorolni? Egy bonyolult vezérlés összerakásakor a legtöbbet fejlődő készség az a vezeték végének megpucolása és a csavar meghúzása. Azért nem érdemes összerakni négy napi munkával ezt a feladatot, hogy kiderüljön, jól gondoltad-e, illetve jól huzaloztad-e. A csőhajlítást műanyag idommal egyszer megmutatják, aztán otthon egy ívet tolsz el, mert nem fogod elég erősen (pedig mondták), a másodikat már nem.

A magabiztossághoz persze ki kell, hogy alakuljon a saját módszer, én például hamar átálltam a tágítótüskénél a cső öngyújtó lángjával történő meglangyítására, mielőtt a csuklóm panaszkodott volna.


Most olvastam egy fórumon, hogy OKJ-s tanfolyamon a szakmai ismeretekhez egy 1975 körül kiadott könyvet adnak. :) Egy csomó konkrétum már nyilván elavult benne, van, ami még mindig használható.

2018. aug. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pesti övegesbe nem tanítottak semmit, másik iskolába rengeteg tudást szívtam magamba kicsit bánom, hogy azt az iskolát otthagytam.
2018. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Végülis mire jutottál megérte beiratkozni villanyszerelést tanulni hétvégére?

Mik a tapasztalatok?

Tanultál valami használhatót?

2020. febr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!