Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az OKJ-s képzések érnek...

Az OKJ-s képzések érnek egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon megszerettem a kereskedelmet és a logisztikát és hát elég sok képzést tervezek. Eddig a targonca vizsgát tettem le. szeptemberbe kezdem a bolti eladót és üzletvezetőt. Aztan a kereskedelem és marketing jönne. Utána egy logisztikai és szállítmányozási ügyintéző.


Ha ezek szerepelnének az önéletrajzomba akkor emberszámba vennének egy állás interjún?

Sok helyen olvastam már hogy igazából csak lehúzás. Megérné ez nekem?



2019. aug. 1. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat nélkül semmire sem mész velük.
2019. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Minden cég máshogy működik. Amit az egyiken megtanulsz azt lehet hogy egy másik cégben egyáltalán nem kell alkalmazni. És hogy szerezzen valaki gyakorlatot ha nem kap munkát?
2019. aug. 1. 23:18
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Azokból a szakmákból ér valamit az OKJ, amelyek:


(1) Nincs belőlük egyetemi szintű képzés. Emiatt az összes kereskedelem és marketing, programozó stb. típusú OKJ kiesik.


(2) Olyan skilleket ad, amelyeket e nélkül nem lehetne megcsinálni. A rendezvényszervező például kiesik.


(3) A bolti eladóhoz szerintem nem kellene OKJ, de a boltok valószínűleg kérik, ezért ez jó OKJ, már amennyiben bolti eladó szeretnél lenni. Az üzletvezetőben nem vagyok biztos.


(4) Viszont nagyon jók a sportedző, szakács, cukrász, építőipari munkák, villanyszerelő, asztalos, műszeréstechnikus, gépkarbantartó, autószerelő, karosszérialakatos, fodrász, kozmetikus, masszőr, azaz az összes valódi és piacképes szakma.

2019. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel egy vállalatot indítanék ezekkel? Szakmailag hatékony lennék?
2019. aug. 1. 23:23
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Érnek, de szinte mindenhová tapasztalat kellene. Mégis hogyan lenne így? Legyél 25 év alatti pályakezdő, 40 év tapasztalattal. És persze dolgozz 24-ből 60 órát, a lehető legkevesebbért.
2019. aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát igen. Erre való a protekció, csak sajnos az nem jut mindenkinek. Bár adhatnának a képzés mellé
2019. aug. 1. 23:33
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a kozmetikus akkor ér valamit, ha van mellette egy 10-20 millió tőkéd és saját magad nyitsz üzletet olyan helyen ahol nincs. Na ez lehetetlen. A legpiackepesebb szakmák például a villanyszerelő. Iszonyat hiány van és nagyon keresett. Vagy a festő. Manapság már ha lakást akarsz festeni hónapokat kell várnod.
2019. aug. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!