Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van-e korhatár a mozdony-...

Van-e korhatár a mozdony- illetve motorvonat-vezetői képzésen? Szerintetek van jövője a szakmának?

Figyelt kérdés

Nem találtam a neten semmi korhatárt, de mégis, van-e olyan kor, amelynél idősebbeket már nem szívesen vesznek fel erre a képzésre?

A másik kérdésemet az ihlette, hogy nem tudom, mennyire van esély arra, hogy a következő 50-100 évben a robotizáció terjedése miatt nem lesz szükség mozdonyvezetőkre.


Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 1. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
20 évet adok neki, maximum, mielőtt (még Magyarországon is) robotizálják a vonatokat.
2019. okt. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nincs konkrét korhatár, az egészségi és pszichológiai vizsgálat a döntő tényező, de előnyben részesítik a fiatalokat, akikre hosszabb távon számíthatnak.


De valóban, lassan mindenkit kiszorít majd a robotizálás....

2019. okt. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Eszerint még van idő.

2019. okt. 1. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
2019. okt. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szóval 20 év és érettségi (lásd a fenti linket)


Egy vonat üzemeltetésének költségeiben sokkal kisebb szerepet játszik a mozdonyvezető fizetése, mint mondjuk egy kamionéban. Igaz, a kötött pálya miatt valószínűleg sokkal könnyebb automatizálni is. Viszont vannak ott elég bonyolult jogi és felelősségi kérdések is. Nem vagyok szakértő, de a többszáz tonnás több mint 100 km/h-val robogó járműveken még sokáig lesz ember. Szerintem Magyarországon még 50 év múlva is emberek fogják vezetni a vonatokat.

2019. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Én nem hallottam, nem gondolom, hanem mozdonyvezető vagyok és tudom. Alsó korhatár 20 év, felső korhatár nincs. Az automatizálás miatt nem kell aggódni, ez a veszély nem áll fenn. Aki olyat állít, hogy pár éven/évtizeden belül már minden automata lesz, az azt se tudja hogy a mozdony húzza a kocsikat vagy kocsik tolják a mozdonyt.
2019. okt. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, elfelejtettem írni, hogy FELSŐ korhatárra gondolok.
2019. okt. 2. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Jövője van, de nem hosszútávú olyan 20-30 év. Azért egy mozdonyvezető a munka 99%-ában csak tologat előre és hátra egy kontrollert, ezt egy majom is meg tudná csinálni, hát még egy számítógép. Itt, ahogy írja is valaki jogi pepecselés nincsenek már rég automatizálva a vonatok. Ahol lehet lásd. metró üzem már több helyen átálltak erre.
2019. dec. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
82%

Kedves 8-as válaszoló!


A hozzászólásodból látszik, hogy lövésed sincs arról, hogy mit csinál egy mozdonyvezető a munkája során. Amit mondtál, az gyakorlatilag az olyan, mintha én azt mondanám, hogy például egy informatikus a munka 99%-ában csak a billentyűzet gombjait nyomogatja, az egérrel kattingat, ezt egy majom is meg tudja csinálni. Nyilván azért tart másfél évig a képzés, mert olyan nagyon egyszerű, mint ahogy te azt gondolod. Legalább baromságokat ne írkálj már, ha már a szakmáról láthatóan fingod sincs.

2020. jan. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!