Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jogosítvány megszerzésével...

Jogosítvány megszerzésével kapcsolatban ez hogy működik? Sok kérdésem van.

Figyelt kérdés

-KRESZ-tanfolyamok bármikor indulnak? Vagy vannak megszabott időpontok?

-Ha jól tudom, lehet először a KRESZ-t csinálni és utána a vezetést. Ha esetleg nem rögtön utána csinálnám a vezetésit, hanem például egy félévvel vagy évvel utána, akkor az mennyire hátrány? Csinálta már valaki így? Nagyon elfelejtette, amit megtanult vagy azért ismétléssel bele lehet jönni?

-Az oktatót én választom vagy nem?

-Ha a KRESZ-t elvégeztem és később csinálnám a vezetést és esetleg tudom, hogy másik autósiskolában szeretném, akkor ugye az első iskolánál elég annyit mondani, hogy a vezetést majd később és nem kell semmit ígérni meg aláírni, hogy a vezetést is náluk akarom?

-Ha tegyük fel még nincs jogsim, csak tanulok vezetni, ugye akkor amúgy nem is vezethetek, hiába van folyamatban, hogy tanulok valahol vezetni? Vagy igen? Úgy értem, hogy nem az oktatóval hanem például oktató nélkül apukámmal vagy valaki mással, aki ül mellettem a kocsiban és tud vezetni, tud segíteni ha muszáj. Gondolom csak akkor vezethetek így mikor már van jogsim.

- Miután megvan a jogsi, mennyi ideig ajánlatos segítséggel vezetni? Úgy, hogy valaki mellettem van és figyel? Pár hónap? Egy év? Vagy ez egyénfüggő?

- Mennyi ideig vezessek a saját városomban, ahol most lakok, mielőtt elmennék kocsival egy másik városba? Itt most például Debrecen-Nyíregyháza távolságra gondolok. Esetleg Debrecen-Budapest.

- Mennyire veszélyes friss jogsival külföldön vezetni? Nem veszélyesebb, mint Magyarország vagy azért nem ajánlatos? Például Ausztria meg Ukrajna érdekelne. Mennyi ideig ajánlatos vezetni Magyarországon belül és itt gyakorlatot szerezni "élesben" mielőtt külföldre mennék? Vagy mire megvan a jogsim, addigra már megy olyan szinten, hogy mindegy hol vezetek?


Nagyon sokat kérdeztem de bármelyik kérdésemre tud valaki válaszolni, az már hasznos.


2019. dec. 26. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt mind megtudakolhatod az autósiskolától
2019. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel itt a kérdéseimet, mert még azelőtt szeretnék ezekkel tisztában lenni, hogy beiratkoznék bárhova vagy egyáltalán biztosan eldönteném, hogy mikor akarok megtanulni vezetni. Meg saját tapasztalatok is érdekeltek volna.
2019. dec. 26. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:

- kreszből van e-learning, úgy és akkor tanulsz, amikor neked jó.


-a kreszt nem a vezetés előtt lehet csinálni, hanem előtte kell! 2 évig érvényes is a kresz vizsga, ennyi időd van elkezdeni vezetni. Ha rendesen megtanultad elég átismételni, de úgyis a gyakorlatban fogod igazán megtanulni a kreszt.


- igen, te választod az oktatót. Az iskola esetleg javasol egyet a ráérésed függvényében.


- nem kell mondanod semmit. Jelzed, hogy nem náluk szeretnéd csinálni. De ehhez részletfizetést válassz.


-ha tanuló vagy, csak és kizárólag az oktatóddal, és az oktatóautóval vezethetsz. Nem mehetsz forgalomba, se közútra, se máshova. Esetleg tanpályára, de az fizetős.


- addig amíg nem vagy magabiztos. Mindenkinek más válik be, én az elején jobban éreztem magam, ha ült mellettem valaki. Kb.2 hónapig. De van, aki nem szeretné, nem akarja.


-ez is egyénfüggő.


- mi az, hogy mennyire veszélyes? Amíg nincs kellő gyakorlatod ne menj külföldre. Az, hogy megvan a jogsid, nem jelenti azt, hogy tudsz is vezetni. Remélem érted, mire gondolok. 2 évig kezdő vezetőnek minősülsz. Ha ezalatt bármi olyat csinálsz, ami nem szabályos, onnantól újra kezdődik a 2 év.

2019. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- Tantermi tanfolyamok természetesen nem indulnak naponta, de az online tanfolyamot bármikor kezdheted.

- Nem igazán értem a kérdést. A KRESZ szabályok ismeretére mindig szükséged van, ne felejtsd el őket!

- De, ha van választási lehetőség. "B" kategórián általában van.

- Válthatsz iskolát, de ha előfordulhat, hogy akkor drágább lesz a tanfolyam.

- Igen, jogosítvány nélkül csak oktatóval vezethetsz.

- Egyénfüggő. Néhány alkalom elég kell, hogy legyen, hiszen a vizsga után elvileg tudsz autót vezetni.

- Ahogy érzed. A KRESZ más városokban is ugyanaz.

- Vannak különbségek vezetési kultúrában, de a szomszéd országokban nagy meglepetés nem fog érni.

2019. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!