Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 21 évesen érdemes elkezdeni...

21 évesen érdemes elkezdeni zongorázni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és az jutott eszembe, hogy elkezdenék zongorázni. 4 évig hegedűltem

de már azt is pár éve abbahagytam, majd pedig autodidakta módon youtube videók alapján zongorázgattam és nagyon élveztem😊 most arra gondoltam, hogy tanárral szeretném inkább folytatni... szerintetek mennyi idő alatt lehet úgy megtanulni zongorátni, hogy mások számára is élvezhető legyen a játék? Az viszont fontos hogy semmi célom nincs a zongorázással csak hogy élvezzem és esetleg mások is élvezzék szóval csak hobbinak szánom... de fontos nekem, hogy ne tűnjek annyira laikusnak...

Gondolom egy olyan ember, aki ért hozzá rögtön levágja, hogy valaki tanult igazából zangorázni, vagy csak lelkes és youtubeot használt...


Szerintetek belevágjak ebbe?


Igazából az a bajom, hogy attól félek, hogy az egyetemem mellett lehet később nem férne bele... elég nehéz a suli és lehet inkább arra kéne koncentrálnom...de közben meg itt motoszkál a fejemben, hogy az egytem mellett nincs nagyon éltem... nem vagyok bulizós, nincs semmi hobbim stb. szóval egy ilyennek csak bele kéne férnie valahogy...

De azt sem akarom, hogy a zongora tanár cseszegessen, hogy nem készülök eleget az órára, mert sokat kell tanulni az egyetemre...


Sajna nehéz döntés... ti mit tennétek?



2019. dec. 29. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Zongoraórákat adok, veszek!
2019. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Minden korban érdemes. Ha van rá időd.
2019. dec. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Én is most kezdtem el újra játszani, gyakorolni 22 évesen. Sose késő elkezdeni. Karácsonyra megleptem magam egy digitális piano-val. Azóta minden nap rászánok néhány percet.

Egyetem mellett is belefér bőven, most a vizsgaidőszakban is.

Autodidakta módon tanulok, illetve a synthesia nevű programmal.

2019. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy mennyi idő úgy játszani, mások is élvezzék.. Ez egzakt kérdés, leginkább tőled függ.

Én bonyolultabb, nem klasszikus zenét jatszok főleg, jó néhány hét begyakorolni őket.

Ha olyan eszközöd van, ami midi-zhető, esetleg kísérő automatas, akkor a dallamot elég tudnod, és a gép kísér. Így egyből lehet mások számára élvezhető zenét játszani.

2019. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ne gondolkozz rajta ennyit, csak csináld. Ha nem tetszik, nincs rá időd, bármikor abba hagyhatod.

Másoknak se akarj megfelelni, nyilván aki ért a zenéhez, már a mozdulataidon látni fogja hogy billegetsz, hang nélkül is.

2019. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha (ahogy írod) megvannak a zenei alapok, akkor nyugodtan, semmiről nem maradtál le. De zenei alapok nélkül sem lehetetlen, csak attól függ, hogy érdekel-e, szívesen csinálod-e, örömödet leled-e benne.

Az időbeli kérdést neked kell tudni. De szerintem még egyetem után sem késő elkezdeni.

2019. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
88%
Egyetem mellett (nem viccelek) még jó is, ha zongizol, mert segít a tanulásban és kikapcsol. Főleg, ha érdekel is. Sok sikert!
2019. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A sajat példamat tudom elmeselni. 12 evesen, abba kellet hagynom a zongorazast, mert a tanarok nem tartottak eleg tehetsegesnek, a zongora vizsgaimon megbuktam, pedig nagyon szerettem zongorazni. Azt mondta a tanarom, hogy nem vagyok kepes megtanulni a kedvenc darabomat a Roman Nepi Tancokat.

50 evesen, amikor a lanyom tanult, beszeltem errol a zongoratanarnojenek, es azt mondta, hogy ezen a szinten barki kepes meg tanulni, egyszeruen nem igaz az hogy valaki tehetsegtelen.

50 evesen kezdtem zongorazni es kb 13 honap mulva mar boldogan jatszottam a kedvenc darabomat. Sot, letettem az ABRSM vizsgat ahol meg a laprol olvasasra is magas pontszamot kaptam, pedig azt gondoltam azt mar tenyleg nem lehet megtanulni. Most meg egyszeruen elvezem.

Szoval ez a tul keso es tul tehetsegtelen mystery nem igaz.

Belinkelem a zongorajatekomat. A tokeletestol ugyan messze van, de szerintem abszolut elvezheto. Sok sikert neked is!

https://www.youtube.com/watch?v=9TxhKaQ06zg


Ugyanakkor tervezem, hogy szerevezek egy felnott zongora tanulok barati koret, kb 1 ev mulva indul. Elozetesen csinaltam, egy facebook oldalt, ha erdekel nezd meg

Zongora Zona a neve

[link]


Összessegeben azt mondthatnam, hogy az hogy hogy zongorazol, jobban függ a tanartol, mint tőled. Keress egy nagyon jo tanart, es nagyon jol fogsz zongorazni.

2019. dec. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!