Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy lenne érdemes jogosítvány...

Hogy lenne érdemes jogosítványt szereznem?

Figyelt kérdés

Nem sietek vele, mert már így is régóta húzom, ha eddig nem volt, most sem sürgős. De minden évben van 1-2 hét, amikor nagyon rossz, hogy nincs, ideje lenne elkezdenem.

Mennyire van értelme annak, hogy egyik nyáron megcsinálom a kresz vizsgát, elsősegélyt, de csak jövő nyáron kezdenék vezetni? Hülyeség lenne külön csinálni?

Mennyivel hamarabb kell jelentkezni egy tanfolyamra? Még nem tudom, hogy július első felében lesz-e egyetemi gyakorlatom vagy sem.

Kb. mennyi idő az egész folyamat? Lenne arra esély, hogy júliustól-szeptemberig meg tudnám csinálni az egészet (úgy értem, hogy a vezetést is most csinálnám)?


2020. máj. 26. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

"Mennyire van értelme annak, hogy egyik nyáron megcsinálom a kresz vizsgát, elsősegélyt, de csak jövő nyáron kezdenék vezetni? Hülyeség lenne külön csinálni?"


Ez olyan szempontból hülyeség, hogy a sikeres KRESZ-vizsga után 2 éven belül sikeres forgalmi vizsgát is kell tenned, különben kuka az egész, így viszont 1 évet buksz. Soknak tűnik, de hamar elmegy, és bármi közbejöhet, hogy nem tudod végigcsinálni. Emiatt érdemesebb rögtön elkezdeni a KRESZ-vizsga után a vezetést.


"Mennyivel hamarabb kell jelentkezni egy tanfolyamra? Még nem tudom, hogy július első felében lesz-e egyetemi gyakorlatom vagy sem."


Kinézed az iskolát, és felhívod őket. Általában nem az szokott a baj lenni, hogy nem lehet még aznap jelentkezni, amikor kezdődik az oktatás, hanem hamar betelnek a helyek. Viszont (elvileg) van e-learning is belőle, ennek utána kellene nézni, pontosan hogyan működik.


"Kb. mennyi idő az egész folyamat? Lenne arra esély, hogy júliustól-szeptemberig meg tudnám csinálni az egészet (úgy értem, hogy a vezetést is most csinálnám)?"


Ha minden klappol, akkor akár fél év alatt is le lehet tudni, de az átlag 1 év szokott lenni. Ez nagyban függ az oktatók leterheltségétől is (én például örültem, ha egy héten kétszer tudtam menni, mert csak heti 1 alkalomra tudott beírni az oktató).

2020. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a problémám, hogy vidéki nagyvárosban élek, de Budapesten tanulok. Budapesten nem szeretnék vezetni tanulni, itthon szeretném csinálni, mivel itt azért jobban ismerem az utakat, ami sokat könnyítene a tanuláson.

Az órarendem is fullos szokott lenni, nem hiszem, hogy évközben beleférne eljárnom vezetni (Budapesten sem). Vidékre hazarohanást se tudnám megoldani.

Így csak a nyaram az, ahol lenne erre lehetőségem.

2020. máj. 26. 12:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet így is csinálni.

Én mondjuk a helyedben azt csinálnám, hogy szorgalmi időszakban elkezdem a kreszt e-learningen, ahol 90 napod van tanulni, de ha kifutsz az időből tudsz "pótórákat" venni. Aztán úgy időzíteném a kresz vizsgát, hogy május elején, és utána vezetni menni. Aztán azt minnél hamarabb letudni, mert nyáron nagy szokott lenni a várólista az oktatóknál, mert minden diák akkor akar jogsit csinálni.

Elsősegélyt akkor is le tudod tenni, ha már vezetsz, az nem nagy kunszt. Én 3x voltam oktatáson és egyszer elolvastam az anyagot, simán ment az elsősegély vizsga.

2020. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!