Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nevem Valentina. 18 éves vagyok.

Még a korona vírus előtt otthagytam a 10.osztályt.

Ennek az oka, az osztályközösség volt.

Borzalmas volt. Folyton beszólogattak, terrorizáltak lelkileg.

Nem bírtam tovább. Édesannyámmal úgydöntöttük, hogy keresünk másik középiskolát.

Ami közel van az ugyan olyan rossz sajnos.

Ami jó, az napi 3 óra utazás. Kollégista pedig nem szeretnék lenni.

Rendben van.

Anyáék támogatnak abban, hogy felnőttoktatásban végezzem el a szakmát.

Eddig jó. De nézegettünk utána, hogy 2-3 éves a felnőttoktatás is. Az rengeteg. Úgy, hogy 18 éves lettem, most Júniusban.

A másik lehetőség, hogy visszamegyek ugyan abba az iskolába csak ugye másik osztályom lenne úgy.

De ismerem a régi osztálytársaim.

Csak azért is átjönnének hozzám.Terrorizálnának jobban.

Tudom bátrabbnak kellene lennem. De én nem vagyok az a visszaszólogatós.

Én csak meg szeretném szerezni a szakmát (cukrász)

Mit ajánlotok?

A családom mindenben támogat egyébként. Ez az én szerencsém. Meg a barátaim is.

De ők mind azt mondják, hogy, amit én jobbnak gondolok,azt válasszam. Ők mellettem állnak.

Őszintén nem tudom mit tegyek.

Válaljam a 2-3 éves képzést, vagy kezdjem előrről a 10.osztályt?

Kérlek szépen, normális válaszokat írjatok. Köszönöm



2020. jún. 27. 23:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
18 van. Mi lenne , ha megtanulnád kezelni a helyzeteket és megvédenéd magad? Az élet szr tud lenni, főleg, ha folyton menekülsz előle!
2020. jún. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Menj el még most gyorsan, idén egy cukrász okj-re, úgy tudom, nem kell hozzá érettségi. És idén még indíthatnak 1 éves képzést is akár; csak december 31 után nem. Tehát szerintem most gyorsan csináld meg a cukrász-tanfolyamot.

A másik, az érettségivel, ha még mindig akarod; akkor csináld meg utána, két éves, esti/levelező-képzésben. Egy ismerősöm járt ilyenbe; hétfőn és szerdán volt neki órája, mindkét napon 15-20 óráig. Ha jól emlékszem, de máshol meg máshogy van; vagy kábé, nagyjából ugyanígy.

2020. jún. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
*Ja és amúgy lehet, hogy azóta valamennyire benőtt már a régi osztályod feje lágya; hát azóta már ők is 18ak lettek, lehet, hogy ők is sokat változtak, érettebbek lettek. Viszont azt nem nagyon gondolnám, hogy átjárnának, és lehet, hogy az új osztálytársaid elzavarnák őket; de egyébként estin csináld meg az érettségit, ha még akarod; vagy nézzél utána gyorsan, hogy a környezetedben hol van cukrász okj képzés; ha a saját városodban nem találsz, nézd meg a környező városokat is; és iratkozz be, és csináld meg. Van jelentkezési határidő is; és egyébként nem tudom, hogy van ez, hogy pl visszatérítik -e, ha ilyen magániskolába iratkozol, merthogy első okj lehet ingyenes, de lehet, hogy csak állami képzőben, ezt én nem tudom, de keress gyorsan egy cukrász okj-t. Szerintem az érettségi még ráér utána is, ha még mindig akarod.
2020. jún. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*de szóval lehet az is ,hogy szal kedvesen megérdeklődöt, ha nem találsz mondjuk ingyenes képzést, hogy van-e lehetőség ingyenesen elvégezni a képzést, vagy valamilyen kedvezmények vannak-e, pl egyösszegű befizetés a képzés díjára, vagy ilyesmi; de ez valszeg fönnlesz a honlapjukon, ha találsz ilyen képzést.
2020. jún. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
*Ja meg nem csak okj van, van talán felnőttképzés is, de még idén indulhatnak 1 éves okj-tanfolyamok is. Utána asszem, felnőttképzésben 2 éves lesz; ha fog létezni ilyen; az okj meg akkor 3 lesz; de most még el tudhatod végezni az okj-t rövidebb idő alatt is, tehát amilyen most a legrövidebb képzési formában létezik megszerezni a tudást.
2020. jún. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem hogy ha az egész életedet számításba veszed nem sok ez a pár év. Szerintem egy érettségi a mai világban kötelező mindenkinek, ha csak nincsenek nagyon jó kapcsolataid.
2020. jún. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulnod megvédeni magad, mert később se hagyhatod ott a munkádat se, ha szekálnak. Én 4 évig elviseltem, hogy az ofő és az osztály piszkál Osztálytársaim:lepróbáltak lőkni a nagy lépcsőn az iskolába, míg az Osztályfönök beállított egy mentális betegnek, mert megijedtem egy K9-es kutyától a nyíltnapon(nekem futott a kutya miközben ettem). Egy darabig türtem, majd miután kiálltam magamért visszafogták magukat. Azért téged bántanak, mert te nem állsz ki magadért.


Nem utaznék napi 3 órát. Én végig csinálnám a 10. osztályt előről, az érettségi megléte már nagyon alap dologgá vált. Ha nem is nappali rendszerben, de akkor estin csinálnám meg.( Nálunk 2 év alatt lehet ott megcsinálni.) Addig meg nappalin egy 2-3 éves szakmát megcsinálnék, ami érdekel. Te esetedben ez a cukrász.


Fizikailag is terrorizáltak vagy csak lelkileg? Ha az előbbi is fent állt akkor simán fel lehet jelenteni őket vagy legalább az igazgatóval és a DÖK segítségével megoldani a próblémát. (Mi felénk így mentek a dolgok.) Megvédeni nem tudnak örökké, mert egyszer ki kell lépned az utcára is, de legalább biztonságba lehetsz az iskolán belül. Ha az utcán is bántanak akkor meg valami erősebb jellemű barátot/családtagot kérnék meg, hogy kisérjen haza.


A legfontosabb pedig az, amíg hagyod magad addig mindig lesz legalább egy ember aki bántani fog.

2020. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy csak 10. osztályig jártad ki az iskolát nem bántásból kérdezem de ha igen majd fejezd be mert így mindenhová azt kell beírnod hogy 8 általánosod van csak meg és így nagyon lefognak nézni a munkahelyeken jelentkezésnél. Amúgy sok okj tanfolyamnál az érettségi is szükséges szóval azt is tedd le.
2020. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat.

A volt osztályfőnökömre ráírtam tegnap és azt írta, hogy itt nálunk a 10.osztály elvégzése szükséges a felnőttoktatáshoz.

Azt tanácsolja, hogy inkább a 10.osztályt kezdjem előről.

Igaza van annak a kommentelőnek, aki azt mondja, hogy álljak ki magamért. Tudom, hogy gyáva vagyok. De nem igazán tehetek róla. Sajnos nem vagyok az a visszabeszélő/talpraesett lány.

Akik az okj-t ajánlják azoknak köszönöm.

Anyával azt beszéltük, hogy bemegyünk az iskolába és mindent rendesen megérdeklődünk az igazgatónőnél.

Oh egyébként testiles nem bántalmaztak csak fenyegettek vele.

Az a baj, hogy túl sokat aggodalmaskodom. Folyton csak gondolkodom.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

Ha végül lesz valami fejlemény, azt leírom :)

2020. jún. 28. 21:55
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a jó iskolát választanám, pláne egy szakma esetében, ahol nagyon fontosak az alapok. Így is sok mindent fogsz még a munkahelyeden megtanulni, de ha alapvető dolgokat nem vagy rosszul tanítanak meg egy rossz iskolában, azoknak a pótlására nem lesz idő. 3 óra (feltételezem, ez oda-vissza) pedig nem a világvége, én és a fél osztályom is ennyit ingázott mindennap egy jó gimi reál tagozatára. Eleinte fárasztó lenne, de hozzászoknál, megtanulnád beosztani az idődet, gyakorlati helyet pedig talán tudnál találni a lakhelyedhez közel is.
2020. jún. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!