Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Valaki megcsinálta már a...

Valaki megcsinálta már a záróvizsgát az újratervezés programban?

Figyelt kérdés

A Nemzeti Szakképzés és Felnőttképzés által indított informatikai képzésben valaki megcsinálta már a záróvizsgát?

Mire lehet számítani? Gyakorlati vagy felelet választós kérdésekre?

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 3. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy csinálta volna meg bárki, mikor még nem is elérhető? :D

Feleletválasztós kérdések lesznek, a többi pedig ott van a hírekben.

2020. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oda az van írva, hogy később adnak bővebb tájékoztatást. Ezért érdekelt, hogy van-e valakinek valami információja. Furcsáltam, hogy 3 órás a vizsga ezért gondoltam, hogy lehet benne gyakorlat is. De örülök, hogy csak felelet választós lesz. Köszönöm
2020. aug. 3. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy el kell készíteni a saját weboldaladat majd a vizsgán... Párom csinálja ezt az online tanfolyamot.
2020. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Információk az Újratervezés Program záróvizsgájáról

2020.08.05.


Kedves Résztvevő!


Tájékoztatunk, hogy az Újratervezés Program záróvizsgája 2020.08.12. szerda 10:00 és 14:00 óra között teljesíthető.


A vizsga hozzávetőleg 90 percet vesz igénybe. A rendszerben a vizsgateszt 10:00 és 14:00 óra között érhető majd el a záróvizsga modulra kattintva.


Az Újratervezés Program záróvizsgája – a képzésben lévő gyakorlótesztekhez hasonló – feleletválasztós teszt jellegű kérdéssor, ahol minden kérdésre csak egy helyes válasz van. A teszt minimum 66%-os vagy afelett elért végeredmény esetén számít sikeresnek.


A tesztet sikeresen teljesítő résztvevők lehetőséget kapnak egy kompetenciateszten való részvételre. A záróvizsgán, valamint a kompetenciateszten elért pontszámok alapján kerülnek kiválasztásra azon jelentkezők, akik továbbléphetnek a struktúraváltó képzések következő szakaszába. Minden jelentkezőnek saját érdeke, hogy önállóan oldja meg azokat annak érdekében, hogy a következő képzési szakaszba minél nagyobb esélye legyen bekerülni.


A pótvizsga időpontja: 2020.08.26. szerda.


Kérjük, figyeljetek arra, hogy a vizsgázás időtartama részét képezi a 120 órás tanulási időnek, ezért ezt a minimum 90 perc maximum 180 perc (pótvizsga esetén) időegységet hagyjátok meg a vizsga idejére. Ellenkező esetben a tanulási idő lejártával a rendszer lezár.


Javasoljuk, hogy az első vizsgaidőpontban teremtsétek meg a szükséges informatikai környezetet magatoknak és 2020.08.12-én végezzétek el a program záróvizsgáját.


Azon résztvevők, akik a pótvizsga időpontjában, 2020.08.26-án vizsgáznak először sikertelenül, már nem tudják a vizsgát megismételni.


A pótvizsga módjáról a 2020. augusztus 12-i záróvizsga után adunk részletes tájékoztatást.


A tananyagok és videóanyagok 2020.08.28-ig lesznek elindíthatóak.


További jó tanulást és sikeres vizsgázást kívánunk!

2020. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem sikerült, de nagyon nehéz volt. 70%-ot értem el. Az elején voltak fennakadások és hibák, én du. 4 körül kezdtem, akkor már rendben ment minden.
2020. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem is sikerült, 82%, kb. 25 perc alatt végigmentem a 60 kérdésen (de érdemes nem ennyire sietni, mert vannak beugratós kérdések is), egyszerű választásos, és mutatta azt is, hogy még hány kérdés van hátra, továbbá azt is, hogy eddig mennyire válaszoltál jól. Ha jól tudom, 66% kell, kerekítve ez 40 pont. Nálam nem voltak fennakadások. Szerintem nem volt nehéz, de azért kellett, hogy az ember jobban odafigyeljen a videókra, akár jegyzeteljen is. Ha jobban készültem volna, és nem kapkodok, illet volna jobb eredményt is elérnem, pedig nincs komolyabb ITs előképzettségem.
2020. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem kell ennyire maximalistának lenni, 82% az kitűnő eredmény, főleg előképzettség nélkül. Én több mint 10 éve IT-területtel (is) foglalkozom, mégis épphogy átmentem.


Igaz, nekem a programozás halál ez kb az 5. alkalom hogy nekiállok megtanulni, felénél elvesztettem a fonalat most is, nem is értem, nem is érdekel, meg fel is idegesít. Remélem nem csak ilyen irányban lehet továbbmenni. Én a hardveres területet szeretem, rendszergazdai dolgok, gépek építése, tesztelése, javítása, oprendszerek, programok, stb. A programozás nekem olyan, mint a matek: olyan kedvvel csinálom, mintha a hátamat vernék. Főleg ha azt látom, hogy ami kijön belőle azt lehetne 100x egyszerűbben is. Ha látnám az értelmét és olyan feladatok lennének ezekben a képzésekben, amelyekre azt mondom, hogy hűha, ezt nem tudtam volna összehozni máshogy akkor talán motiváltabb lennék.

Pár éve java alapú paperwallet generatorba építettem be egy új kriptovaluta támogatását, működött is. Szóval ha egy létező, működő programon módosítanánk, az érdekelne. De ilyenek hogy hello world, meg hogy pár oldalas weblapon színezgetünk meg formázunk, adatbázisokat írunk, az nekem nem elég izgalmas. Word-ben Accessben vagy direkt erre való grafikus webtervező szoftverekben 100X látványosabban és egyszerűbben meg lehetne csinálni. Az ilyenektől meg, mikor a hónapok számai javascriptben 0-tól 11 ig vannak, a falra mászok. Ha olyan bonyolult dolgokat létrehoznak, mint egy operációs rendszer, akkor nem hiszem hogy ezeket ne lehetne már a programnyelv megalkotásakor kiküszöbölni. Vizuális, művész típus vagyok, nekem ez lélekromboló feladat. Elrontok egy vesszőt vagy zárójelet és már nem jó. Nincs ehhez idegzetem, csodálom azokat akik ezt profi szinten űzik és még szeretik is.

2020. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ebben az egészben az a röhej, hogy "Újratervezés".. vagyis "elvileg" olyanoknak indították, akik egyáltalán nem ezen a területen mozogtak eddig. Ehhez képest nagyon úgy néz ki, hogy ez azoknak szólt, akik már eleve IT-s ismeretekkel rendelkeznek és vagy ezen a területen szeretnének továbbfejlődni, vagy jó ötletnek tűnt felsőfokú képzés előtt egy ilyen tanfolyam. Valljuk be, hogy egy mezei felszolgálónak ez azért elég kemény falat így alapozónak az újratervezést meg inkább hagyjuk...
2020. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!