Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha sikeresen elvégzem a 8...

Ha sikeresen elvégzem a 8 hetes ingyenes online informatikai tanfolyamot, és megszerzem az oklevelet, akkor ezzel esetleg el tudok helyezkedni dolgozni, akár rendszergazdaként, vagy valamilyen más pozícióban?

Figyelt kérdés

Vagy tényleg csak arra jogosít fel a sikeres záróvizsga, hogy 100%-os állami támogatással tanulhassak tovább valamilyen más informatikai képzésen?

Azt gondoltam, hogy, ha elvégzem, dolgozhatok rendszergazdaként, mivel oklevelet kapok a sikeres vizsga után, és tudtommal oklevelet itt Magyarországon csak felsőoktatás adhat, így ezért gondoltam, hogy van esélyem dolgozni csak a 8 hetes képzés elvégzése után, de lehet, hogy tévedek, ezért gondoltam, hogy felteszem itt is a kérdést.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



#állás #rendszergazda #záróvizsga #Újratervezés program #ingyenes online informatikai tanfolyam
2020. júl. 15. 16:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Rendszergazdaként. Hát te beteg vagy, öcsém.
2020. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
"Oklevelet", tanúsítványt bárki kiállíthat bármilyen tanfolyamról, legyen az akkreditált vagy sem. Felsőoktatásnál is kétféle oklevelet kaphatsz: felsőfokú szakképzésről (ami a régi okj-n belül 55-el kezdődő számos képzések), vagy diplomát alapszak illetve mesterszak elvégzése után.
2020. júl. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
16:40-nek: Már pedig, ha én beteg vagyok, akkor te egy méretes bunkó, mivel normálisan is válaszolhattál volna. Amúgy meg nem olyan egyszerű dolgokat tanulunk ott.
2020. júl. 15. 16:52
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem rosszindulatú szeretnék lenni, viszont egy 8 hetes kurzus után szerintem elég abszurd lenne, hogyha felvennének rendszergazdának valahova. Önmagában ez a tudás valószínűleg semmilyen komolyabb informatikai munkához sem lesz elég, tovább kéne magadat képezned, hogyha komolyan érdekel.
2020. júl. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy alapozó online képzés,ami arra jogosít fel, hogy állami támogatással beiratkozhatsz egy informatikai képzésre. Ez a 8 hetes kurzus nem ad semmilyen végzettséget.
2020. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, még annyit hozzátennék, hogy amit te nem olyan egyszerű dolognak vélsz most, az valószínűleg nem is olyan bonyolult. A honlap leírása alapján heti 10-30 óra befektetett tanulás szükséges, attól függően, hogy milyen informatikai ismeretekkel rendelkezel. Mivel a jelentkezéshez nem feltétele, hogy bármennyire is tisztában legyél az informatikának bármilyen alapjaival is, ezért egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy 8 hét alatt bármilyen komolyabb, bonyolult dolgot is tanítanának.
2020. júl. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendszergazdaként én csak diplomás embereket ismerek. Esetleg OKJ-s végzettséggel még el tudom képzelni kisebb cégeknél, de pár hetes tanfolyammal nem hiszem, hogy a kezedbe adnak ekkora felelősséget.

Amúgy meg ha a programozás is érdekel, azzal sokkal jobban el tudsz helyezkedni és annak az alapjait meg tudod tanulni youtube-ról is, ha tudsz angolul. (legalábbis van olyan ismerősöm, aki így tanulta meg az alapokat és most végzettség nélkül dolgozik programozóként)

2020. júl. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy vicc.
2020. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
8 hét alatt online egyedül főzni se tanulsz meg, nem hogy valami értelmeset csinálni IT területen. Minél előbb felébredsz, annál kevésbé fog fájni, hogy elcsesztél egy csomó időt a semmire.
2020. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez a 8 hetes képzés csak egy szűrőprogram volt. A szakma része ezután jön, ha átmentél és jelentkezel.
2020. júl. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!