Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a véleményetek az Újrakezdé...

Mi a véleményetek az Újrakezdés informatikai program tanfolyamáról és a vizsgáról?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok véleményére vagyok kíváncsi akik kezdőként vágtak bele a programba és így csinálták végig! A válaszoknál legyetek kedvesek odaírni hogy a véleményeteket kezdőként vagy haladóként mondjátok el!

#vizsga #ujratervezés program
2020. aug. 27. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én elkezdtem, bátran tanultam, de végül abbahagytam. Most kezdtem egyébként, szóval semmi alapom nem volt (kiv. számítógép felépítése tananyag).

A videók egy rész (főleg az a tanár aki az elején a számítógép felépítését tanította) NAAAAAGYON monoton és unalmas.

Maga a programozás szerintem egész jó volt, de egy-két rész tök lényegtelen volt vagy érthetetlen. De ami nagyon kiborított, hogy a tananyag záró vizsgáknak SEMMI köze nem volt a leadott anyaghoz. Sokszor volt, hogy újra és újra néztem a videókat, egész modult, de mégse mentem át a kisvizsgákon.

Aztán kb. a közepe táján beleuntam. Azóta magamtól tanulok internet segítségével. Szerintem ez a tanfolyam nem jó, és drága, hogyha valaki nem ingyen csinálja - mert ugye alapvetően ez egy fizetős, 250 000-res tanfolyam.


Benne vagyok a Facebook csoportba is, ott is rengeteg panasz van rájuk. Főleg a záróvizsga okán.

2020. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy vicc volt a naivaknak.
2020. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nos én abszolút kezdőként vágtam bele. Végig is csináltam az egész tanfolyamot a programozási részt még élveztem is de a záróvizsgáim nem sikerültek. Pozitív volt számomra hogy ingyenes volt és betekintést nyújtott ebbe a témába. Viszont a gyakorló feladatok a modulok után tényleg sokszor nem is arról szóltak ami a modulban elhangzott. Néhányat anélkül is meg tudtam oldani hogy a tananyagot megnéztem volna! Másokat meg még akkor sem értettem miután a tananyagot megnéztem! A záróvizsgákon különösen a pótvizsgán még inkább ez volt a helyzet! Azok sokszor köszönő viszonyban sem voltak a leadott anyaggal! Bizonyos függvényeknél ki sem derült számomra a tananyagból hogy azokat milyen logikával kellene megoldani! Néhányra rájöttem ugyan de olyan komplex függvények megoldásával amelyekkel a záróvizsgán találkoztam a tananyagban és a hozzájuk tartozó gyakorló feladatokban egyáltalán nem találkoztam! A tananyagot kezdőként kétszer hallgattam meg nagy részét az előadót követve gyakoroltam.

Persze nem tudtam hogy a vizsgán mire fogják helyezni a hangsúlyt de hogy nem azon volt amit leadtak az biztos!


2-es


Ha valaki kezdő akkor az naiv mert kezdő?

2020. aug. 27. 09:31
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Azért vagy naiv, mert komolyan elhitted, hogy egy ingyenes állami képzés jó lesz.

Sokszor még a fizetős is gagyi.

2020. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként Youtubeon sok video van fent, C# programozás.
2020. aug. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4


Tévedsz én nem hittem sosem azt hogy ettől a tanfolyamtól válnék mindjárt programozóvá, mindössze egy lehetőségként kezeltem hogy egy kicsit jobban belelássak a dolgokba. Amúgy tudom hogy sok fizetős tanfolyam sem ér semmit és sok estben csak "parasztvakítás" az egész! De éppen az ingyenessége miatt akartam ezt kipróbálni!

Azt hiszem ez nem naivitás!

2020. aug. 27. 09:41
 7/11 A kérdező kommentje:

5


Igen tudom hogy a you tube -on vannak fenn köszi!

2020. aug. 27. 09:43
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Én teljesen kezdőként végeztem el a tanfolyamot. Úgy érzem, egyáltalán nem kezdőknek való szint volt. Le is buktak vele a dátumokkal, hogy nem most készültek a tananyagok a teljesen laikus, más területről érkezők részére. A vizsgán pedig sok olyan kérdés volt, amiről nem is volt szó a kurzuson. Ennek ellenére nekem elsőre sikerült a vizsga. De azt nem érzem, hogy használható tudást adott volna.
2020. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8


Gratulálok a sikeres vizsgádhoz! És mennyire voltál kezdő?


Egyébként ugyanezek a tapasztalataim nekem is!


"De azt nem érzem, hogy használható tudást adott volna."


Erre a szintre még szerintem is nagyon sokat rá kellene fejleszteni!

2020. aug. 27. 16:48
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

Kezdő.

Tanfolyam: Az elején Gundel, meg néhány könnyű rész nagyon fárasztó volt, azokat nem néztem végig. A HTML résztől lett érdekes. Érthetően átadta a webfejlesztés alapjait, logikáját. Tetszett, hogy tévedtek benne, utána kijavították, ezzel is mutatták, hogy ez bárkivel előfordulhat.

Vizsga: Teljesíthető volt, javarészt a kérdéseim között az volt, amit le is adtak. Volt 1-2 a gyakorlótesztből is. Bár ez gondolom, a szerencsén múlott.

Nem hittem volna, hogy ennyire jó lesz ingyen. Pozitív csalódás.

2020. aug. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!