Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen színvonalat képvisel a...

Milyen színvonalat képvisel a magyar vöröskereszt elsősegély vizsgája?

Figyelt kérdés
Hamarosan le kell tennem az elsősegély vizsgámat hogy be tudjam fejezni a jogosítványomat. Hogy készüljek a vizsgára? Mennyire nehéz? Felteszem a jelenlegi helyzetben komolyan fogják venni a higiéniai szabályokat. Meddig tart egy ilyen vizsga? A válaszokat előre is köszönöm szépen

2020. okt. 9. 20:55
A kérdező szavazást indított:
Nehéz
Közepes
Könnyű
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Az újraélesztést és a stabil oldalfektetést tudd mindenképp.(Mikor én voltam, ezt mindenkinek kellett, csak ezután kérdeztek.)
2020. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vírushelyzet miatt tényleg van pár változtatás, itt van róla egy cikk: [link]


Egyébként nézd meg az SOS Elsősegély e-learning kurzusát, könnyen fel tudsz belőle készülni, kérhetsz vizsgagaranciát is. Nagyon jók róla a visszajelzések.

2020. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Munkavedelem ***** válasza:
100%

A vizsgáztató jellemétől függ.

Van, ahol 10-ből 9 bukik.

Van, ahol mindenki átmegy, aki meg tudja mondani a nevét.

És van, ahol korrektek.

Ilyen hely például Kalocsa.

2020. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 11. 00:51
 5/9 anonim válasza:
100%
Ha az újraélesztést és a stabil oldalfektetést nem tudod alapból megbuktál, a többi lényegében a vizsgabiztostól függ.
2020. okt. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én kb 4 percet voltam bent a vizsgán, az újraélesztést kellett megmutatnom, a vírus miatt maszkban és nem kellett a baba szájába/orrába fújnom. Utána feltett egy kérdést és átmentem. Viszont, ha nem tudod bemutatni az újraélesztést és a stabiloldalfektetést akkor már nem is kell a tételre válaszolnod, mert megbuktál.
2020. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem stabil oldalfektetést nem kellett csinálnom, csak újraéleszteni, viszont a vírus miatt nincs befújás. Pl. a tételem az volt, ha félre nyel egy nő a buszon, mit kell vele csinálnod. Ha kellő képpen készülsz rá, nem lesz nehéz. Vizsgabiztostól is függ, nyílván.
2020. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én még márciusban a bezárások előtt voltam vizsgázni az utolsó pillanatban, akkor még befújással mindennel együtt újra kellett élesztenem a babát és el kellett mondanom, hogy mit csinálnék egy olyan emberrel, akit az autójában eszméletlenül találok a garázsban, mi baja lehet stb. A végén belém is fojtották a szót, gondolom látták, hogy tudom, ne raboljam az idejüket.
2020. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon egyszerű volt, 5 perc alatt végeztem kb, mindenki átment tudtommal a 60 emberből.

De ismerőst meg kérdezgették rendesen, ott megbuktak jó páran.

Bizottságfüggő. De inkább azt hallom, hogy ha újraéleszteni, stabil oldalfektetni tudsz, az már fél siker, a tételekre már megpróbálnak rávezetni, ha nem vagy biztos.

2020. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!