Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az állatorvosi egyetem tandíja...

Az állatorvosi egyetem tandíja? (Magyarországon)

Figyelt kérdés

Nem tudok szinte semmit az egyetemek árairól, jól jönne egy kis eligazítás...

Kiskoromtól kezdve állatorvos szeretnék (vagyis inkább akarok) lenni, és most jött el az “elindulás” éve. Vagyis, hogy milyen gimnáziumba menjek, hogy utána mehessek egyetemre. A szüleim azt mondták, hogy hogyha túl drága, akkor felejtsem el az állatorvosi egyetemet, nincs rá pénzünk.

Már kutakodtam a 2 egyetem oldalán, ahol van állatorvos képzés, de nem igazán tudtam értelmezni.

Hallottam olyat, hogy vagy 2.500.000Ft egy év, vagy ingyenes. De ebben nem vagyok biztos, csak valami ilyesmi volt...

Valaki le tudná írni, hogy mi is a helyzet?



#egyetem #állatorvos #tandíj #egyetem tandíja
2020. okt. 15. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Ha eléred a felvételivel a ponthatárt, akkor nem kell fizetni érte, viszont elérni ezt a ponthatárt nem egyszerű. Emelt biosz és kémia kell hozzá. Évek közben is kieshetsz az államilag támogatottból, így 110%-an oda kell tenned magad 7 évig. Amúgy az önköltség ára félévente 1 millió körül van valahogy. Szóval megéri az az állami. Ha tényleg ezt akarod akkor nagyon kell gyűrni, ha nem vagy biztos benne akkor még aludj rá párat, mert ha menetközben kiesel mindent vissza kell fizetni az államnak.
2020. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Minden szakon (magánegyetemeket nem számítva) van államilag finanszírozott képzési forma. Nem kivétel az állatorvosi sem. Tehát a tandíjjal nem kell kalkulálni. Természetesen egyéb költségek (jegyzetek, esetleges laborkellékek, laptop stb.) vannak.

Egyébként pont az állatorvosi az, ahol az államis és a költségtérítéses pontszám nem tér el lényegesen, idén pl. egyenlőek voltak.

2020. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarorszagon csak 1 helyen van allatorvoskepzes. Te lol talaltal meg egyet?
2020. okt. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*hol
2020. okt. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Az állami képzés sem ingyenes. Akkor az állam fizeti ki helyetted a milliókat, neked pedig cserébe le kell dolgoznod bizonyos időt Magyarországon a képzés után. Ha nem sikerül befejezni, pl. hat sikertelen tárgyfelvétel után, és vége a képzésednek diploma nélkül, akkor talán vissza is kell fizetned az eddigieket.

Az állami helyedet továbbá el is veszítheted év közben rossz tanulmányi eredménnyel úgy, hogy közben bent maradsz, csak már önköltségesen.


Az önköltséges az az, amikor rögtön kifizeted a pénzt és ennyi.

2020. okt. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit helyesbíteném az egyest, de aránylag jókat írt. Nézd meg a felvi-t kérdező.


Van államilag finanszírozott és önköltséges forma. Az államira alacsonyabb a ponthatár, mint az önköltségesre (az elmúlt években)


Ha 3-asnáo magasabb az átlagod, akkor államin maradsz, ha nem átsorolnak és 1.450.000 ft egy fél év.


Az képzés 11 félévből áll.


Nem tudom mennyire számít a pénz, ha államin vagy ezek még plusz költségek lehetnek:


- koli (11.000 körül van havonta és mindenkit felvesznek, nem kötelező)

- laborköpeny (7-8-9-ezerbe kerülnek, de ingyen kapsz egyet beiratkozás után is)

- jegyzetek tankönyvek eddig nekem kb 15-25-ezerbe kerültek, de használtan vehetsz felsőbb évesektől, meg nem is kötelező őket megvenni

- bonckészlet 5-10ezer forint között mozog


Továbbtanuláshoz:


Erős gimibe menjél, ahol a nyelvoktatás és a biosz-kémia is jó. 90-es közepekkel és legalább 80-as emeltekkel bent vagy. 431-435-436 volt az elmúlt években a ponthatár.


Ja és sok sikert! <3

2020. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Mint azt előttem már leírták, ha államilag támogatott képzésre vesznek fel, akkor nem kell előre kifizetned a tandíjat, a jelenlegi rendszer szerint viszont vállalod a beiratkozáskor, hogy majd Magyarországon dolgozva "megtéríted" az államnak amit rád költött. (Vagy visszafizeted pénzben ha külföldre költöznél.)


Mire te odakerülsz még változhatnak a dolgok, de jelenleg úgy működik az állami ösztöndíjas képzés, hogy ha nem megfelelő a tanulmányi átlagod vagy 3 tárgyfelvétellel és/vagy 6 vizsgával nem sikerül teljesíteni egy tárgyat, akkor átkerülsz fizetősre.


A fizetős tandíja elég hajmeresztő, de fel lehet rá venni a kamatmentes Diálhitel 2-t. (Ezt persze majd vissza kell fizetni ha dolgozol.)


Állatorvosi szak leírása a felvi.hu-n: [link]


A baloldali menüben "A képzést indító intézmények" alatt most nem fogsz látni semmit, mert keresztfélévben nem indul, de ha januárban vagy február elején nézed meg, akkor az Állatorvostudományi Egyetemet fogod itt látni. (Budapesten van, a Szent István Egyetemből vált ki.)


A diploma megszerzéséhez szükséged lesz angol, német, francia, olasz, orosz vagy spanyol középfokú nyelvvizsgára. Jelenleg a felvételihez nem kell nyelvvizsga, de mire te odajutsz, lehet megint bevezetik. Nyelvvizsgát különben is érdemes gimi alatt megcsinálni, hogy ne egyetemen kelljen vele szarakodni. Ugyan elfogadnak más nyelveket is, de természettudományos-orvosi területen (és az állatorvosin is) az ANGOL erősen preferált, mert naprakész szakirodalom gyakorlatilag csak angolul van.


Az állatorvosi egyetem honlapja: [link]


Tömören a mondanivalóm: az egyetem költsége miatt ne aggódj, idegen nyelvek közül az angolt tanuld, és sok sikert!

2020. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért hittem 2 egyetemnek, mert valahol Állatorvostudományi Egyetem-nek láttam kiírva, valahol valami SZIE- Állatorvosi- kar-nak (nem tudom már pontosan hogy).
2020. okt. 19. 11:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy időben, körülbelül 2016-ig a Szent István Egyetem szippantotta be és külön karként működött, de azóta ismét visszanyerte az önállóságát és idén indult a 234. tanév az Állatorvostudományi Egyetem cím alatt :)
2020. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!