Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ-s informatika képzés vagy...

OKJ-s informatika képzés vagy nyelvtanfolyamra menjek?

Figyelt kérdés

Van egy gazdaságinformatika diplomám BGE- (nyelvizsga nélküli)-

Úgy érzem, h hiába van meg a papírom, a tudásom nincs elég. Valamilyen szinten értek a hálózatokhoz, programozáshoz és úgy az egész informatikához. Angol nyelvtudásom kicsit nagyobb mint az alapfok, mert tanultam, de nem használom csak ritkán és a teljes angol szövegek problémát okoznak ( szókincs hiánya ).

Valamilyen irányba elszeretnék mozdulni, míg van lehetőség 24évesen OKJ-s informatika képzés vagy angol nyelvtanfolyamot keresek?

Esetleg magántanár angolból és nyelvvizsga?



2020. okt. 31. 15:06
A kérdező szavazást indított:
OKJ informatikai képzés
Angol tanulás
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az angol tudásodat valóban a szókincs korlátozza leginkább, azt tudod fejleszteni önnállóan is, akár az informatikai képzéseddel párhuzamosan.
2020. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy az OKJ többet és hatékonyabban megtanít egyes dolgokra, mint a gazdinfó alapszak?

Erre két dolgot lehet mondani:

1. Ha neked a BSc gazdinfóból semmi sem maradt meg akkor veled van a baj, ne pazarold az időd, hagyj fel minden reménnyel (Főleg ha a melegedni bejárós típus vagy)

2. Nincs önbizalmad és azt hiszed nem tudsz semmit, közben ez nem feltétlen így van


Mi érdekel az informatikán belül? Érdemes lenne gyakornoki, junior, pályakezdő munkákat megpályázni, hátha valahol felvesznek. Ha egyszer bejutsz, onnantól rengeteget tanulsz már hetek alatt is.

Valamint ha már van egy BSc-d, feltételezem képes vagy magadat oktatni.. Legalábbis egy diplomásnak illene tudnia.

Nyelvet is én IT más területeit is el lehet sajátítani egyedül, nem kell ehhez valami rakat béna OKJ, ahol közel sem olyan minőségű és szintű dolgokat tanulnál.

2020. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem melegedni bejárós típus voltam, de elég kicsi az önbizalmam és ebben kellene segítség. Hiába tanultam statisztikát, programozást java és c# nyelven, pénzügyeket, marketinget és még elég sok tárgyat, ha nem tudom alkalmazni. Úgy érzem, hogy nem megfelelő egy komplett szakemberhez. Tudok autodidakta módon is tanulni, de specifikusan lehet hasznosabb lenne egy tanfolyam, ami motivációt ad inkább és felerősíti az eddig megszerzett tudásom.
2020. okt. 31. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!