Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » C kategórias jogsihoz az...

Facebook45 kérdése:

C kategórias jogsihoz az orvosit megint meg kell csinálni ha a B-hez megcsináltam másfél éve?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
C-hez II. típusú alkalmasság kell, ami a B-hez van, nem jó. Nem mondták az autósiskolában?
2020. dec. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia.


Ahogy az első is írja, az "I". típusú orvosi nem jó a "C"-hez. A B-nél 101.-es kód van, a C-hez "102" kell! Ugyanis a hivatásos gépkocsivezetőknek másabb picit az orvosi, mint a sima hétköznapi vezetőknek. A 102-es kóddal neked 5 évente újítani kell az orvosit, a sima 101-es pedig 10 évente. Nem mindegy. Sima orvosi a háziorvosnál, plusz egy két dolog. Szín vakság, vérnyomás stb. Illetve 7.000Ft körüli összeget kell kifizetned neki érte. Kapsz két papírt, arra rá lesz írva, hogy "C" kat.-hoz kérted az orvosit. Az egyiket majd az autóiskolába kell vinned, a másikat pedig a kormányablakba, amikor meglett a forgalmi vizsga is, tehát megvan a jogsi. Én is megcsináltattam az orvosit kb ~8-9 hónapja, de pénz hiány és a rohadt Covid betett, szóval talán jövőre lesz belőle valami. A születésnapodig lesz egyébként érvényes, tehát az sem mindegy, hogy mikor csináltatod. Az minusz 7-8 hónap is sokat számít, főleg ha ez lesz a munkád, hivatásosként, akkor meg pláne. Magyarul ezzel keresed a kenyeredet.


Én is "C"-hez kértem, de csak hogy úgymond ne vesszen addig is kárba, frissítettem a "B"-s jogsimat, úgyhogy legalább az hivatásos.

2020. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy C-s orvosi.

"I." és "II." típus van. Ez a jogsiban a kategóriák után van jelölve 101 és 102 kóddal. A "C","CE","D" kategóriákhoz a "II." kategória szükséges.

Ezen felül van olyan munka ahol a személy autóhoz is kell a "II." kategória, pl taxis vagy kék lámpás.

Ezt a tanfolyam előtt kell igazolni, amit tehetsz az orvostól kapott papírral, vagy ha a jogosítványodba benne van a 102 kategória azzal.

Szóval neked már teendőd nincs. A sulinak elég a jogsid is, és ha a tanfolyamot elvégezted akkor az új kategóriádhoz is az eddig benne lévőt érvényességet írják be.


Ha friss a dolog akkor semmi értelme nincs újra megcsinálni. Ha viszont a jogosítvány cseréje (kész vizsga) után nem sokkal amúgy is lejárna akkor érdemes az okmány iroda rész előtt egy friss orvosit is vinni, mert így a kártya csere költségét (4000 forint) csak egyszer kell fizetni.

2020. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosítok, ha 101-es kód van a jogsidba akkor új fog kelleni mindenképp
2020. dec. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!