Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit javasoltok 4.ik forgalmi...

Mit javasoltok 4.ik forgalmi vizsgára?

Figyelt kérdés

Sajnos abba a szörnyű helyzetbe kényszerültem hogy januárban lejár a KRESZ vizsgám.

Ezalatt 3x buktam meg. Normál esetben oktató mellett nincs gond de vizsgázni nem tudok.

Lehet az idegesség, és a vizsgabiztos jelenléte is közrejátszik.


Nem tudom mit tegyek. Már aludni nem tudok a gondolattól hogy 1 hónapom van hátra.


Nem vagyok veszélyes, ha oktató mellett vezetek nincs gond. De képtelen vagyok vizsgazni.


Sajnos ez alatt az idő alatt túl vagyok egy oktatóváltáson is. Plusz ez a hülye járvány is elrabolt rengeteg időt.

Mindösszesen több mint fél évem ment el a semmire de nem ez a lényeg.


Mit tegyek?

Vagy már csak fogadjam el?



2020. dec. 25. 13:28
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló. Köszönöm szépen a hasznos tanacsokat. :)


Erre már en is gondoltam hogy minimális mennyiségben lehet jó tenne.


Persze meglátom hogy hogy hat nálam.


Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat. :)


Rengeteget segítettetek. :)

2020. dec. 28. 08:55
 12/13 anonim ***** válasza:

Először is nem egy hónapod van hátra, hanem egy hónapod van hátra a vizsgádig.


Vizsga másnapján eredménytől függően max annyi változhat, hogy lesz jogosítvanyod és vezethetsz. Mégcsak jobban sem fog menni mint most maga a vezetés csak már legálisan csinalhatod.


Amennyiben nem sikerül pedig nem történt semmi. Nem fogsz rosszabbul vezetni, csak továbbra sem vezethetsz. Sajnos a pénz elveszlik de azt mondtad azt nem sajnálod. A tudásod megmarad és lesz még újra lehetőséged.


Viszont azt ha tönkre teszed magad lelkileg nem csak te de a szeretteid is sajnalni fogják, mert legtöbbször nem csak magadat hanem őket is bántod ha szomorú vagy feszült vagy.

Legalábbis a legtöbb ember ilyen.


Amit tanácsolok, ne fogadd el hanem csináld meg vagy ha nem sikerül akkor se elfogadd hanem próbáld meg újra és ne haragudj magadra.


Én 5x vizsgáztam 5. Alkalommal sikerült.

Első 2 vizsgám egy olyan oktatóval volt akit utáltam és minden nap amikor vezettem alig ettem és stresszes voltam.

Többször pánikrohamom is volt és a környezetem nem értette mi van velem.

Sajnos nekem a pénz nem volt mindegy és ennél az oktatónál kellett megpróbálnom 2x.


Miutan innen végleg kiszálltam saját érdekemben elmentem egy másik helyre ami drágább volt ugyan de normálisak voltak. Én viszont nem voltam itt sem jól, és az előző tapasztalatok miatt stresszeltem nagyon és ezért buktam a vizsgákat.


Nem volt mast tenni, segítséget kértem a környezetemtől és szakembertől is mert ekkora lelki zavart okozott az az időszak amikor az első 2 vizsgámat tettem .

Mára már teljesen a multé a pánikbetegség...vagy hasonló és ezt teljesen önerőből, gyógyszerek nélkül értem el. Aki ilyenben szenved 2 dolog kell a gyógyuláshoz: KITARTÁS és ELHATÁROZÁS.


Folytatva a történetet:


A második helyen is ugye többször buktam de mindíg fejlődtem és erősebb lettem.

Azért mondom hogy erősebb , mert ez így van. A vezetés tudásom nem fejlődött az első vizsga óta de az, hogy nyugodt tudtam maradni nyomás alatt az drasztikusan.


Az utolsó vizsgámon teljesen nyugodt voltam és sikerült is éppen ezért.


A tanulság ebben az, hogy ha egy feladat nem sikerül barmi miatt akkor fejlődni kell és fel kell nőni hozzá.


A Te esetedben is talán a gond az ami az Én esetemben volt.



Azt a kérdést tedd fel magadnak mire kell igazán a jogsi és mennyire.


Ha KELL a jogsi akkor itt az idő fejlődni és megszerezni.


A vizsgához sok sikert!

Meg van időd gyakorolj és nyugodj meg, akkor sikerülni fog!

2020. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 4.-re lett meg, sokkal több órával, mint neked, kedves kérdező.

Kb 3 hét volt a 3. és 4. vizsga közt és kb. még 7-8 befizetett óra. Az oktatóm nem vitt vezetni, csak a vizsga előtti héten meg a vizsga előtti nap, hogy ne fogyjon a befizetett óra el a vizsga előtt...

Kicsit keveselltem azt a 3 órát, és sokalltam a kimaradt 1,5 hetet, de volt időm gondolkodni és rájöttem hogy nem fogok a 3 óra alatt tovább fejlődni már, ahogy 6 vagy több alatt sem. Itt ezen a ponton elengedtem a dolgot, fújtam egy nagyot és azt mondatm nem érdekel, lesz@arom. Megjegyzem ugyanaz volt a vizsgabiztos mint a 3. vizsgán. Ott már teljesen letojtam. Csak a vezetésre koncentráltam. Az időt is csak egyszer néztem meg de nem görcsöltem rá hogy márcsak 10 perc volt hátra mert közben meg tidtam, hogy az utolsó métereken is elronthatom. Nagyon figyeltem és nem érdekelt semmi. Te is engedd el.

Amúgy én olyan nyugalmat még soha nem éreztem mint a 4. vizsgámon. Fura volt.

2021. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!