Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Deloitte etikus hacker képzésr...

Deloitte etikus hacker képzésről vélemény?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a Deloitte etikus hacker képzéséről? Főleg a végzettség nélküli junioroknak szánt képzés/állás érdekel. 4-5 éves java fejlesztői tapasztalattal és folyamatban lévő levelező mérnökinfós tanulmánnyal megéri hozzájuk jelentkezni "szakmaváltás" céljából?

2021. jan. 3. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Miért akarsz váltani? Bőven megélsz a jelenlegi tudásoddal, ha meglesz a diplomád, akkor meg főleg.
2021. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Nem éri meg. Egyrészt, nekem államilag, azaz magyar iparkamara által is elfogadott papírom van (keres rá google) és nincs olyan nagy volumenű igény rá. Csak keress álláshirdetéseket. Java-s többet keres.


Az EH támadói aspektus, míg mindenki a védekezésre fókuszál. EH "red teaming" míg a védekezés "blue teaming". Eltér a kettő. Nézz utána.

2021. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy mi a különbség a red team meg a blue team között, engem főleg az előbbi érdekel, legalábbis jobban mint a sérülékenység/incidenskezelés, bár eltudom képzelni, hogy ahhoz, hogy az előbbiben sikeres legyen valaki, dolgoznia kell az utóbbiban.


Azért is gondolkodom a váltáson, mert habár úgymond jó vagyok a jelenlegi szakmámon belül és rengeteg lehetőségem van, de mégis vágyom egy sokkal izgalmasabb és változatosabb munkára, plusz érdekelnek a hálózatok, különböző rendszerek is és a jelenlegi tudásom szerint az IT biztonsági szakma kitudná elégíteni az igényeimet. Ha meg nem jön be, az ott szerzett tapasztalat sokat tudna segíteni a Java fejlesztői pályán (ha visszatérnék oda). Fizetéssel kapcsolatban, ha valamivel kevesebbet keresnék penetration testerként, nem ez fog eltántorítani ettől a pályától.


Szóval konkrétan a Deloitte által adott lehetőségről tud valaki mondani valamit, vagy hasonló lehetőségről, ahol kezdőknek ajánlanak munkát, képzést biztosítva?

2021. jan. 4. 20:15
 4/5 anonim válasza:
Váltottál végül?
2021. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem. Elkezdtem az egyetemet, itt picit több mindent megtudok arról a szakmáról is és ha később még mindig akarom a váltást, akkor meglépem majd.
2021. máj. 20. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!