Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mozdonyvezetői alkalmassági...

Mozdonyvezetői alkalmassági orvosin átengednek, ha herevisszerem van?

Figyelt kérdés

Rengeteget, és rengetegszer átolvastam a netjogtár mozdonyvezetőkre szabott részet, illetve azt tüzetesen átrágtam, hogy mit lehet és mit nem, de konkrétan erről, illetve az ilyen esetekről nem találtam olyat, hogy az kizáró ok, viszont olvastam már olyat, hogy valakit értágulat miatt utasítottak el.


Volt is már kérdésem, hogy visszér kizáró tényező-e, de nem adtam konkrét megnevezést.



2021. márc. 23. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Itt nézz utána:

(A mozdonyvezetők a II. munkaköri csoportba tartoznak)


203/2009. (IX. 18.) Korm. rendelet a vasúti közlekedés biztonságával összefüggő munkaköröket betöltő munkavállalókkal szemben támasztott egészségügyi követelményekről és az egészségügyi vizsgálat rendjéről


[link]


2. melléklet a 203/2009. (IX. 18.) Korm. rendelethez *

Egészségi alkalmasságot kizáró, korlátozó állapotok, fogyatékosságok és betegségek előzetes egészségi alkalmassági vizsgálatok során (BNO X.)


(13) Az urogenitális rendszer betegségei


a) kimutatott vesekövesség (N2000-N2300)


b) a here, mellékhere és dülmirigy idült gyulladásai (N4100-N5180)


c) a méh és függelékei idült gyulladásai (N7000-N7780)


d) súlyos, gyógyszeres kezelésre nem reagáló menstruációs panaszok (N9400-N9490)


e) kiterjedt nőgyógyászati műtét után 3 hónapig


f) a vese és húgyivarszervek idült gyulladásai, funkciózavart okozó szűkületei, tágulatai (N1110-N1900; N2500-N2980)


g) nephrosis (N0300-N0500; N0700-N0800)


h) húgyúti szervek kiterjedt műtéte után vagy azok részleges - teljes - csonkolása, áthelyezése után 3 hónapig (veseátültetés után 12 hónapig)

2021. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%
van valamilyen BNO kód az orvosi papírodon?
2021. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Igen, itt olvastam én is a feltételekről, és az "F" pont alapján jött létre a kérdés.


Funkció zavarok nincsenek, minden rendben működik, de a visszér az vagy szűkület, vagy tágulat. Az pedig benne van a leírásban, de nem okoz funkciózavart. Ez foglalkoztat ezzel a kérdéssel kapcsolatban.


#2 Nincs róla BNO kódom, sem papírom.

2021. márc. 25. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!