Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » MÁV mozdonyvezető tanfolyam...

MÁV mozdonyvezető tanfolyam felvételin mikor, illetve hogyan bizonyosodnak meg az angol nyelvtudásodról?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy elbeszélgetéskor jön egy ilyen rész? Vagy, ha van érettségid, akkor erről a részéről nem is bizonyosodnak meg külön?

2021. jan. 10. 18:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

ööö mióta kell oda angol tudás?

Vagy csak én maradtam le valamiről?

2021. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
#1 Európában ha jól tudom minden mozdonyvezetőnek B1-nek megfelelő angol tudása kell legyen. Ez gondolom vonatkozik a MÁVos mozdonyvezetőkre is.
2021. jan. 10. 18:59
 3/33 anonim ***** válasza:
Eltévedtél kérdező. A GYSEV-hez kell középfokú nyelvtudás. A MÁV-nál életemben nem hallottam ilyenről, ide már csak az jön, aki a tanfolyamot is végigbukja.
2021. jan. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:

Nem kell angol nyelvtudás.

Magyarul viszont nem árt ha tudsz, mármint értelmezni egy szöveget, különben nem sok eséllyel indulsz.

2021. jan. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

#4 Ezt nem tudom teljesen eldönteni, hogy célzásként írtad, vagy csak sima kijelentésként. Viszont, ha célzásként, akkor amikor olvastam azt a szöveget, hogy B1-es tudásszint kell, ott nem volt külön feltüntetve sehol, hogy nem mindenkire vonatkozik. (Amit furcsálok) Mert furcsáltam, hogy egy csak magyarországon dolgozó mozdonyvezetőnek miért kellene angolul tudnia, viszont a B1-es tudásszintet mindenkire vonatkozóan írták.


Az viszont lehet, hogy nem figyeltem a kontextust abban, hogy ez elvileg egy unios jogszabály, és csak a nemzetközi mozdonyvezetőkre vonatkozik.

2021. jan. 12. 15:50
 6/33 anonim ***** válasza:

nem kell Magyarországon papírral igazolt nyelvvizsga

talán a GySEV-nél.

A Startnál egészen biztosan nem kell.

Így is alig van alkalmas ember...

nemrég vették fel egyik ismerősömet... pfff egy szatyot üres sörösdobozt sem bíznék rá, de a starthoz felvették. :D

2021. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
#6 Nem a témába vág, de azt szeretném megkérdezni, hogy általában mi okból nem alkalmas a legtöbb ember, aki mozdonyvezetőnek jelentkezik?
2021. jan. 12. 20:52
 8/33 anonim válasza:

Kedves kérdező! A 4-es vagyok. Nem volt célzás abban amit írtam. Angol nem kell, a szövegértés fontos.

Hogy mi okból nem alkalmas valaki az lehet orvosi, rátermettségi...nagyon sok dolog lehet. Viszont nem doktorátusi, még ha nehéz is a tanfolyam. Kellő szorgalommal, kitartással és persze elkötelezettséggel elérhető!

2021. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Sajnos én egy hajszállal vagyok csak benne a szemüveges dioptria értékekben, és emiatt kicsit aggódom, hogy alkalmas lehetek-e, és mondjuk nem utasítanak el olyan indokkal, hogyha esetleg kicsit romlana, akkor már nem csinálhatnám ezt a munkát,mert kiesnék az értékekből. :/ A hajszálnyi, tényleg csak annyi sajnos.
2021. jan. 12. 22:02
 10/33 anonim válasza:
Ha a határon belül van, megkapod az orvosit,aztán 3 évente kell újra menni.
2021. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!