Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen túravezetői, természetj...

Milyen túravezetői, természetjárás, erdő terápia, ökopszichológiával vagy ezzel kapcsolatos tanfolyamok vannak?

Figyelt kérdés
Olyat keresek ami nem túl drága, lehetőleg nem tart túl hosszú ideig és ha van ilyen több is, akkor OKJ-s.

2021. ápr. 20. 10:13
 1/2 anonim válasza:

Fúha, én tudok néhányról, de ezek jellemzően (nagyon) drágák és sokáig tartanak. A túravezetői képzések azért, mert ha egy komoly képzést akarsz, ami tényleg felkészít a szakmára, akkor abban rengeteg gyakorlat van, tehát sok helyre el kell menni, hogy minél több féle helyzetben kipróbáld magad (különféle terepen, tájékozódás, elsősegélynyújtás stb), ehhez ugye szállás kell, utazás meg maga a költségek és sok idő is mire átjutsz mindenen.

A pszichológiai képzéseknek pedig a szakmai elvárásuk magas, tehát ott inkább az elmélet miatt lesz hosszú és költséges az egész. Alapból sok képzés mintegy "továbbképzésként" a pszichológia egyetemi diplomára épül, ami meg kell legyen hozzá. Van olyan is, amihez elég ha tanár, szociális munkás stb. szerepkörben dolgozol. Biztos vannak "gyorstalpaló" tanfolyamok is, amikről én nem tudok, de kérdéses, hogy azon ténylegesen tanulsz-e hasznosítható dolgot, és el tudsz-e vele helyezkedni valahol.

Az OKJ rendszert nem olyan rég átalakították, most úgy tudom hogy rendes 3/5 éves iskolai rendszerben lehet a végzettségeket megszerezni, és a szakmák száma is erősen lecsökkent.

Igazából a fő kérdés szerintem az, hogy mire kell neked a képzés, mit szeretnél csinálni vele? Mit csinálsz most és milyen végzettséged van eddig? Hogyha leírod ezeket, akkor lehet tudok többet segíteni.

2021. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Szeretek a természetben lenni,kisebb gyalogtúrákat szoktam tenni, ezügyben szeretném fejleszteni magam, és kisebb környékbeli szervezett túrákat vezetni.Az ismereteim szeretném növelni pl. növények felismerése stb...nem az a cél, hogy nagy, komoly túrákat vezessek, ezért sem akarok ezért hosszú, nagyon költséges tanfolyamokra beiratkozni, egyszerű alaptanfalolyam gyalogturák, erdő terápia, erdő fürdő témakörökben, a természetben eltöltött időt tudatosabban eltölteni.
2021. ápr. 27. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!