Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túrázáshoz egészséges kulacs...

Túrázáshoz egészséges kulacs (részletezem)?

Figyelt kérdés

Egészséges: nem oldódik ki belőle semmi káros anyag pl. bpa. Műanyagot és alumíniumot nem szeretnék.

Túrázáshoz: törékeny ne legyen, tehát üveget nem szeretnék.

Lehetőleg minél könnyebb legyen.

Minél olcsóbbat keresek, 750 ml min. jó lenne, vagy 1 l körül, vagy több.

Láttam a neten olcsó fémkulacsot, és odaírva: nem szivárgásmentes. Mindenképp szivárgásmenteset szeretnék.

Linknek örülnék, de előrevivő hozzászólásnak is.



2019. szept. 30. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Veszel egy ásványvizet és újrahasználod a flakont.
2019. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajnos a PET-palackokból kioldódnak mérgek, ezért nem szeretnék ásványvizeset.
2019. szept. 30. 09:23
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

"Sajnos a PET-palackokból kioldódnak mérgek, ezért nem szeretnék ásványvizeset."


Milyen mérgek? Azon időtartam alatt, hogy te 20-30-szor újrahasználsz egy PET palackot túrázáskor, semmi olyan nem oldódik ki, ami bármiben is hatással lenne a szervezetedre (hacsak nem vag, valami idióta homeopátia hívő...). Boroknál szokott lenni egy 6 hónapos szavatosság, illetve pálinkát sem javasolt ezen időtartamon túl PET palackban tárolni.


Évtizedek óta PET palackokat használok túrázásnál, hetente legalább 1 túra mellett néhány havonta cserélem őket.

2019. szept. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Hallod ne pusztíts már el légyszi.

Vegyél egy kib#szott flakon ásványvizet 100 forintért.

2019. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Eddig én is abban vittem, de szeretnék váltani.


Ami beleoldódik a vízbe:


ösztrogén jellegű anyagok

pl. [link]


antimony trioxid

rákkeltő vegyület


DEHP, amiről bebizonyosodott, hogy hatást fejt ki az emberi endokrin rendszerre, továbbá összefüggéseket találtak ezen vegyület és a túlsúly között. Kiderült, hogy károsítja a májat, veséket és a tüdőt illetve a szaporodási szerveket, különösképpen férfiaknál, illetve felmerült a gyanú, hogy rákot is okozhat.

[link]


antimon-trioxid. Ez az anyag légzőszervi problémákat és bőrirritációt okoz, nőknél menstruációs problémákat illetve vetélést idézhet elő.


Melegben, nyári kánikulában fokozott a kioldódás,

és ha savas a folyadék, akkor is (én szeretek valami savanyút rakni a vízbe).

Többszöri használattól, az igénybevételtől apró repedések keletkeznek a műanyagon, amiből a káros anyagok az folyadékba fokozottabban szivároghatnak.

2019. szept. 30. 12:42
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocs, ha rosszul érint titeket. Engem rosszul érint, hogy régóta ebben hordozom.
2019. szept. 30. 12:46
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"Évtizedek óta PET palackokat használok túrázásnál, hetente legalább 1 túra mellett néhány havonta cserélem őket."



Ügyes! Majd lesz nagy meglepődés amikor rákot diagnosztizálnak...

2019. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, kérlek írd le, mit használsz.
2019. szept. 30. 14:38
 9/16 A kérdező kommentje:
És azt is, mióta, kritizálni könnyű.
2019. szept. 30. 14:39
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

5:

Ja, hogy te bulvárból tájékozódsz. Mehetett volna a kérdésed az ezotériába :-)

2019. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!