Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehetek mentőápoló...

Hogyan lehetek mentőápoló 2021-ben?

Figyelt kérdés

2021. máj. 3. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Ezen az oldalon bővebb infót, konkrét sulit találsz, de a lényeget leírom.

Ha van már érettségid, akkor elmész egy technikumba, ahol általános ápolói szakmát tanítanak, 2-3 év alatt leszel általános ápoló, majd a jelentkezel szakma-ráépülés képzésre aminek mentőápoló a megnevezése.


Ha még nincs érettségid, akkor az elvégzett középiskolai osztályok alapján nő a képzési idő, de ugyan ez a menete.

2021. máj. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Uristen888 ***** válasza:
Érettségivel már tudsz jelentkezni az OMSZ-hoz. 1 hónapos képzés után már mentőzhetsz is. Csak akkor el kell végezned 3 éven belül a mentőápoló képzést. Ami igazából 2 év. Plussz még arra jön rá a szakápoló. Suliban az első év az egy alapozó év mindenkinek, második évben jön a szakosodás.
2021. máj. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Én idén vizsgáztam 54-es Gyakorló mentőápolóként. Én 2019 szeptemberében jelentkeztem technikumba, egy év alap ápolast tanultunk, majd egy évig tanultunk szakmai tárgyakat. Idén szeptemberben pedig az erre épülő 55-ös képzést fogom csinálni, hogy Mentőápoló lehessek.

Nemrég viszont változtak az OKJ-s képzésre vonatkozó szabályok, mostmár ha jól tudom egyben kell az egészet megcsinálni, de jobb ennek egy iskolánál utánaérdeklődni.

De ha jelentkezel az OMSZ-hoz, akkor úgy van ahogy fentebb írták.

2021. máj. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!