Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megérné elvégezni a codacool...

Megérné elvégezni a codacool 1 éves full stack programozó képzését?

Figyelt kérdés

Már nem szeretnék visszamenni az egyetemre, illetve amúgy is csak jövő év szeptemberében tudnék. Megtehetem azt, hogy egy évig tanuljak, de nem vagyok abban biztos, hogy bő 2 milliós diákhitellel szeretném-e kezdeni a karrieremet.

Persze lehet ezt otthonról is tanulni, de van akinek kell a tanári tolás és útmutatás, mert szinten tartani egyszerűbb, mint egy bizonyos szintre eljutni.

Természetesen, hogy milyen munkát találnál utána, az csak is azon múlik, milyen szintre jutsz el, de általánosságban az lenne a kérdésem, mennyire térül meg és milyen nehéz lenne visszafizetni a költségeket.


2021. máj. 16. 09:34
 1/3 A kérdező kommentje:
*Codecool
2021. máj. 16. 09:47
 2/3 anonim ***** válasza:
Semennyire nem éri meg, a szakma belépő szintje a BSc. Ha diploma nélkül szeretnél programozni, akkor állj rá egy olyan területre, ahol elég ha tudsz is + referenciák, például web front-end, képezd ki magad otthon atom pengévé, és keress munkákat. A Udemy-n 3-4000 forint egy kurzus és vannak nagyon jók (például Colt Steele, Maximilian Schwarzmüller, Andrei Neagoie stb.). De a freecodecamp.org-on teljesen ingyenesen is képezheted magad + a freecodecampnek van youtube csatornája is, nagyon jó kurzusokkal. Ha nincs diplomád, akkor az ilyen bootcampek se érnek semmit, támaszkodj a saját referenciáidra inkább.
2021. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyan nagyjából egyet értek az elozovel, bár én kicsit azért pozitivabban látom ezt.

Amennyiben minden úgy megy, ahogy a cég ígéri tehát - >

Az 1 évet tényleg szépen vegig nyomjátok, napi 8 órában.

Projecteken dolgoztok.

Figyelnek rátok a mentorok.

Majd az utolsó félévben jó helyen töltöd a szakma gyakorlatod és utána tényleg elhelyeznek egy cégnél akkor még is érheti.

Csak sokszor ez nem így megy. Persze van sok sikersztori ettől függetlenül.

Meg egy dolog fontos. Így jó eséllyel te "csak" egy kódoló leszel. Nem fogsz tervezni, vezetni Projecteket, ebben szinte biztos vagyok. Bár nincs baj a sima kodolassal sem természetesen.

De enis az egyetemet választanám a helyedbe. Persze nehezebb, korulmenyesebb, hosszabb, de valamit valamiért.

2021. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!